Sportas

2020.10.20 14:25

„Valencia“ treneris kartoja Atamano žodžius dėl sirgalių Kaune: sąlygos nėra teisingos

LRT.lt2020.10.20 14:25

Kiek daugiau nei 5 tūkst. sirgalių minią praėjusiose Eurolygos rungtynėse sutraukusi „Žalgirio“ arena ir toliau verčia žalgiriečių varžovų trenerius kalbėti apie „nevienodas sąlygas“ klubams, kai reikia rungtyniauti Kaune.

Tiesioginę „Žalgirio“ ir „Valencia“ klubų transliaciją ketvirtadienį nuo 19:35 val. kviečiame stebėti LRT TELEVIZIJOJE ir portale LRT.lt.

Po ketvirtajame ture „Žalgirio“ krepšininkų namuose iškovotos pergalės prieš Stambulo „Anadolu Efes“ ekipą (89:73), vyriausiasis turkų ekipos treneris Erginas Atamanas gyrė vietinę atmosferą, tačiau teigė, kad tokia situacija – neteisinga.

„Žalgirio“ arenoje jaučiasi puiki atmosfera. Po 7 mėnesių žaisti tokioje atmosferoje – nuostabu. Mačiau, kad daug mano kolegų spaudos konferencijose kalbėjo apie nelygią situaciją dėl koronaviruso. Sirgaliai tribūnose – irgi neteisingos sąlygos.

Vienos komandos turi sirgalius, kitos – ne. Buvo viena valstybė, kurioje nebuvo leidžiama vasarą žaisti „burbulo“ rungtynių, dabar priima sirgalius. Tokia situacija nėra teisinga. Aišku, smagu, kad yra tokia atmosfera. Kaip bebūtų, jeigu žaidžiame viename turnyre, sąlygos turi būti visiems vienodos“, – tvirtino E. Atamanas.

Panašios pozicijos prieš ketvirtadienį Kaune vyksiančią dvikovą su Martino Schillerio auklėtiniais laikosi ir „Valencia“ vairininkas Jaume Ponsarnau.

„Valencia“ – vienintelė ispanų ekipa, Eurolygoje priimanti sirgalius. Tiesa, namų rungtynėse J. Ponsarnau treniruojamą komandą, dėl esančių koronaviruso pandemijos apribojimų, vidutiniškai palaiko tik 400 sirgalių.

Iš viso, po to kai Rusijoje nuspręsta įvesti apribojimus ir sporto renginiuose nebeįsileisti sirgalių, Eurolygoje su žiūrovais dar rungtyniauja tik „Žalgirio“, „Valencia“, Milano „AX Armani“ ir Vilerbano ASVEL klubai.

„Tokios sąlygos nėra teisingos, tačiau turime su tuo susitaikyti. Tokia yra dabartinės realybės dalis. Turime mintis apie tai išmesti iš galvos. Iš šios situacijos, žaidžiant prieš 5 tūkstančius sirgalių, turime pasiimti tik teigiamus dalykus“, – spaudos konferencijoje kalbėjusį J. Ponsarnau citavo Ispanijos sporto gigantas „Mundo Deportivo“.

Kalbai pasisukus apie pralaimėjimų Eurolygoje dar nepatyrusio „Žalgirio“ žaidimą, „Valencia“ specialistas gyrė kauniečių pasirodymą per pirmuosius keturis turus turnyre.

„Jie žaidžia puikiai, su didžiuliu pasitikėjimu savo jėgomis. Jie demonstruoja tokį žaidimo lygį, kurio mes dar nesame pasiekę, ypač puolime“, – aiškino ispanas.

„Valencia“ pirmuose dvejuose Eurolygos turuose susitvarkė su Vilerbano ASVEL (65:63) ir Madrido „Real“ (93:77) ekipomis. Trečiajame ture klubas namuose nusileido „Barcelona“ ekipai (66:71).

Ketvirtojo turo rungtynių „Valencia“ nesužaidė, nes nesulaukė į Ispaniją turėjusio atvykti ir nuo COVID-19 infekcijos išguldyto Sankt Peterburgo „Zenit“ klubo.

„Pamatysime, kai susitiksime su „Žalgiriu“, ar papildomos treniruotės be rungtynių mums padėjo, – apie susidariusią situaciją kalbėjo J. Ponsarnau. – Kai gali padirbėti papildomai, turi didesnį pasitikėjimą savo jėgomis ir galimybių tobulėti. Mes vertiname papildomą laisvą laiką be rungtynių, jeigu juo dar nepasinaudosime ketvirtadienio dvikovos metu, jis pravers, kai žaisime kitus susitikimus.“