Sportas

2020.10.20 12:58

NBA „burbulo“ ekonomika: investuota 180 mln. dolerių, kad būtų išsaugota 1,5 mlrd.

LRT.lt2020.10.20 12:58

Liepos 30-ąją Orlande įkurtame „burbule“ prasidėjusios atnaujinto 2019–2020 m. sezono kovos, kurios buvo vainikuotos Los Andželo „Lakers“ klubo triumfu, padėjo lygos vadovybei išsaugoti milžinišką pajamų dalį.

Kaip skelbia tinklalapis sportsbusinessdaily.com, NBA išleido 180 milijonų JAV dolerių, kad galėtų 100-ui dienų išsinuomoti didžiulį Orlande esančio „Disney World“ pramogų parko kompleksą, kuriame gyveno krepšininkai, komandų personalas bei vyko baigiamosios sezono dvikovos.

Tokia didžiulė investicija leido lygos vadovybei išsaugoti net 1,5 milijardo JAV dolerių pajamų, kurių didžioji dalis – surišta su nacionalinėmis ir vietinių televizijų transliacijos teisėmis ir lygos rėmimo sutarčių išpildymams.

Skaudų smūgį NBA biudžetui, dar prieš persikeliant į Orlandą, sudavė trijų mėnesių karantinas bei praėjusiais metais dalinai nutrūkę ryšiai su Kinijos rinka, kai vietos valdžia buvo atsisakiusi transliuot NBA rungtynes.

Iš viso „burbule“ buvo sužaistos 172 rungtynės, o tarp žaidėjų nebuvo užfiksuota nė vieno teigiamo COVID-19 atvejo. Sezono pratęsimo metu nė karto neteko perdėlioti numatyto tvarkaraščio, visi susitikimai įvyko laiku.

Nors sezono pratęsimą Orlande galima vadinti išlaikytu beprotiškai sunkiu testu, NBA atkrintamųjų televizijos reitingai buvo vieni mažiausių lygos istorijoje. Teigiama, kad reitingai krito 37 procentais, o tam didžiausią įtaką turėjo neįprastu sezono metu – rudenį organizuotos atkrintamųjų kovos, sutapusios su rinkimų metais Jungtinėse Valstijose.

Panašų televizijos reitingų kritimą užfiksavo ir kitų JAV profesionalių sporto lygų – beisbolo, ledo ritulio – atstovai.

Tiesa, kol krito televizijos reitingai, NBA pritraukė daugiau auditorijos internete. Skelbiama, kad lyginant su praėjusiais metais, skaitmeninė NBA auditorija pagausėjo 34 procentais.