Sportas

2020.10.20 08:46

Dvejopais standartais Eurolygoje pasipiktinęs „Chimki“ vadovas: vieni yra lygesni už kitus

LRT.lt2020.10.20 08:46

Pirmadienį Eurolygos vadovybė atnaujino COVID-19 reglamento, patvirtinto rugsėjį, taisykles ir jas sušvelnino klubams, kurių sudėtis supančiojo virusas. Į priimtus naujus nutarimus sureagavo ir Maskvos srities „Chimki“ vadovas Pavelas Astachovas, pasipiktinęs turnyro taikomais dvigubais standartais.

Rusijos klubas į sudėtingą situaciją dėl COVID-19 pateko dar prieš antrojo turo rungtynes Pamaskvėje, kai prieš „Žalgirį“ galėjo išrikiuoti tik 8 krepšininkus, iš kurių Dairis Bertanis dėl traumos net nepasirodė ant parketo. „Chimki“ rungtynes pralaimėjo – 70:84.

Negana to, praėjusią savaitę Rimo Kurtinaičio treniruojama ekipa, kurios gretose penki žaidėjai buvo užsikrėtę koronavirusu, į dvejas rungtynes Ispanijoje privalėjo vežtis jaunimo komandos žaidėjus, kad galėtų išvengti techninių pralaimėjimų. Ispanijoje Rusijos ekipa nusileido Madrido „Real“ ir Vitorijos „Baskonia“ krepšininkams.

Pagal pirmadienį patvirtintas atnaujintas COVID-19 reglamento taisykles, jeigu židiniais tapę klubai nesurenka 8 galinčių žaisti krepšininkų ar yra karantine, techniniai pralaimėjimai nėra skiriami ir susitikimai yra perkeliami.

„Gerbiame Eurolygą, gerbiame savo sirgalius ir labai mylime krepšinį. Pasikvietėme jaunų žaidėjų, kad galėtume sužaisti rungtynes Ispanijoje. Žaidėme taip, kaip galėjome. Mums galėjo būti įskaityti techniniai pralaimėjimai, tačiau dabar paaiškėjo, kad tie susitikimai galėjo būti ir nukelti. Tai buvo padaryta kitų komandų atvejų. Susidaro įspūdis, kad sportinis principas šioje vietoje buvo pamintas. Turnyre visoms komandoms sąlygos turi būti vienodos, bet dabar – vieni yra lygesni už kitus“, – naujienų agentūrai „RIA Novosti“ teigė „Chimki“ generalinis direktorius Pavelas Astachovas.

Du techniniai pralaimėjimai buvo anuliuoti kitai Rusijos komandai – Sankt Peterburgo „Zenit“. Klubo sudėtyje užfiksavus masinį susirgimą COVID-19 infekcija, komanda neišskrido į Ispaniją žaisti dvejų Eurolygos rungtynių ir laukė turnyro vadovybės sprendimo.

Analogiškas sprendimas turėtų būti priimtas ir Vilerbano ASVEL atveju – klubas, dėl sudėtyje įsisukusio viruso, praėjusią savaitę praleido dvikovas namuose Atėnų „Panathinaikos“ ir Belgrado „Crvena Zvezda“.

„Atsižvelgiant į naujus nutarimus, būtų logiška, jeigu Eurolyga anuliuotų pastarųjų trejų mūsų rungtynių rezultatus, nes dėl COVID-19 infekcijos komanda negalėjo žaisti pilnu pajėgumu. Turėtų būti paskirtos naujos rungtynių datos. Taip būtų teisingiausia. Priešingu atveju bus taikomi dvigubi standartai. Tokie sprendimai turnyrui neprideda solidumo, – aiškino P. Astachovas.

Pati idėja, kad reikia keisti COVID-19 reglamento taisykles – teisinga, tačiau yra ir abejotinų aspektų. Tai susiję su sprendimu keisti rungtynių rezultatą atgaline tvarka. Eurolygoje žaidžiame pagal priimtas krepšinio taisykles ir jos neturėtų būti taikomos atgaline tvarka. Įvestos taisyklės turi būti taikomos nuo tos datos, kada jos buvo priimtos.“

Su „RIA Novosti“ bendravęs P. Astachovas teigė, kad dar prieš patvirtinant atnaujintą COVID-19 reglamentą, „Chimki“ pateikė savo argumentus dėl sudėtingu metu žaistų trejų rungtynių.

„Kai turėjome penkis sergančius krepšininkus kreipėmės į Eurolygą su prašymu nukelti mūsų rungtynes Ispanijoje bei dvikovą su „Žalgiriu“. Pagrindinėje sudėtyje turėjome tik penkis galinčius žaisti krepšininkus, todėl turėjome pasikviesti tris jaunus žaidėjus. Eurolyga atsisakė perkelti mūsų dvikovas Ispanijoje. Kol nebuvo įvesti taisyklių atnaujinimai, Eurolyga kreipėsi į visus klubus norėdama sužinoti jų nuomonę apie COVID-19 reglamento atnaujinimą. Viską, ką išdėsčiau jums, buvome pateikę ir savo laiške Eurolygai“, – kalbėjo „Chimki“ generalinis direktorius.

Šią savaitę į „Chimki“ rikiuotę grįžo traumą išsigydęs Aleksejus Švedas bei nuo koronaviruso pasveikę Janis Timma, Jordanas Mickey ir Jevgenijus Voronovas.