Sportas

2020.10.20 07:51

Iššūkis Tokijo žaidynių organizatoriams – programišių atakos iš Rusijos

LRT.lt2020.10.20 07:51

Tiksint dienoms iki 2021-ųjų liepą planuojamų surengti Tokijo olimpinių žaidynių, renginio organizatoriai ir Japonijos vyriausybė susiduria su papildomu galvos skausmu – programišių atakomis.

Kaip skelbia naujienų agentūra „Reuters“, pirmadienį Jungtinės Amerikos Valstijos (JAV) ir Didžioji Britanija pasmerkė Rusijos karinės žvalgybos inicijuotas kenkėjiškas kibernetines atakas, tarp kurių užfiksuoti bandymai sutrikdyti olimpinių ir paralimpinių žaidynių Tokijuje organizavimą.

Japonijos vyriausybės atstovai surengtos spaudos konferencijos metu pranešė, kad palaiko ryšį su JAV ir Didžiąja Britanija bei apie renka informaciją apie atakas.

Pirmadienį kalbėjusių britų pareigūnų teigimu, programišiai iš Rusijos Vyriausiosios žvalgybos valdybos (GRU) taip pat atsakingi už „kibernetinio šnipinėjimo“ operacijas, nukreiptas prieš žaidynių Japonijoje organizatorius.

Inicijuotų kibernetinių atakų mastas ir potenciali padaryti žala nebuvo atskleista, tačiau patikslinta, kad tokie veiksmai buvo taikomasi į žaidynių organizatorius, renginių tiekėjus ir rėmėjus.

Rusijos valdžios atstovai iškart paneigė tokią informaciją.