Sportas

2020.10.18 09:00

Istorija sukurta: 23-ejų Lopezas tapo naujuoju absoliučiu lengvojo svorio bokso čempionu

Martynas Nesavas, LRT.lt2020.10.18 09:00

Ankstyvą sekmadienio rytą įvyko didžiausia šių metų bokso kova tarp Vasilijaus Lomačenkos (14–2–0) ir Teofimo Lopezo (16–0–0), kurioje netikėtą ir įspūdingą pergalę teisėjų sprendimu (116–112, 119–109, 117–111) nukalė ir naujuoju keturių pagrindinių profesionalaus bokso asociacijų lengvojo svorio čempionu tapo T. Lopezas.

Geras Lopezo kovos planas

T. Lopezo komanda prieš šią kovą puikiai žinojo du dalykus – T. Lopezas šioje kovoje bus aukštesnis ir jo smūgiai tikrai bus stipresni.

Būtent šiais dviem aspektais visos kovos metu ir pasikliovė T. Lopezas. Nuo pat pirmųjų sekundžių užėmęs ringo centro kontrolę T. Lopezas tiesiais smūgiais kaire ranka laikė V. Lomačenką ties ringo perimetru, o stiprius smūgius dešine ranka sukoncentravo į ukrainiečio korpusą.

Keli stiprūs pataikyti smūgiai kovos pradžioje akivaizdžiai sulėtino V. Lomačenkos puolimą, kuris iš esmės neprasidėjo iki pat 7 raundo ir to pakako, kad T. Lopezas užsitikrintų pranašumą teisėjų akyse.

Svarbu ir tai, kad T. Lopezas kovos plano laikėsi iki pat paskutiniojo raundo – nepaisant V. Lomačenkos įsibėgėjimo ir pranašumo, vėlesniuose raunduose T. Lopezas ir toliau ringe darė visiškai tą patį, kadangi tai ir leido jam būti pranašesniu ringe.

Naujasis čempionas parodė tvirtą kovinį charakterį ir pergalę užsitikrino 12 raunde, kuomet V. Lomačenka nusprendė surengti lemiamą šturmą. T. Lopezas užėmė tvirtą plačią stovėseną ir kiekvieną V. Lomačenkos ataką pasitiko stipriais kontratakuojančiais smūgiais, o raundo pabaigoje parodė, kad vis dar turi daugiau jėgų ir pats pradėjo rengti atakas, kurios dažnai netgi buvo ir taiklesnės.

T. Lopezas tapo jauniausiu visų laikų visų 4 pagrindinių asociacijų (WBA, WBC, WBO ir IBF) čempionu bokso istorijoje.

Per mažai ir per vėlai

Atrodė, kad V. Lomačenka pasirinko nuspėjamą ir jam būdingą kovos planą – lėta kovos pradžia, žvalgyba, aktyvus judėjimas kojomis ir nugara, kelių tinkamų kontratakų pasirinkimas. Viskas tam, kad atrasti silpnąsias varžovo puses, apsiprasti ringe, suklaidinti varžovą ir perimti kovos kontrolę.

Tačiau bėgant raundams pasidarė akivaizdu, jog šis planas ne itin veikia prieš T. Lopezą – iki pat 7 raundo jis akivaizdžiai buvo kovos vedlys, kuris pataikė žymiai daugiau smūgių.

V. Lomačenka pirmoje kovos pusėje nesugebėjo susitvarkyti su T. Lopezo ūgio pranašumu, jo priekinės rankos užsitikrinta ringo kontrole, o stiprūs smūgiai iš dešinės į V. Lomačenkos korpusą vis primindavo apie žvėrišką amerikiečio jėgą.

Nuo 7 raundo V. Lomačenka pradėjo didinti savo kovos tempą pasikliaudamas kontratakomis ir judėjimu ringe. Tai jam leido per kitus 4 raundus pamažu perimti ringo centrą iš T. Lopezo ir tapti efektyviu agresoriumi kovoje. Geriausias V. Lomačenkos raundas buvo 11, kuomet ukrainietis tikrai atrodė savo stichijoje, pradėjo darbą artimoje distancijoje, kurioje kojų darbu ir smūgių kombinacijomis pataikė itin daug smūgių ir buvo akivaizdus raundo favoritas.

Tačiau visa tai įvyko jau per vėlai, T. Lopezui užsitikrinus pranašumą kovoje taškais, o ir 12 raunde V. Lomačenka jau atrodė pavargęs ir nesugebėjo pabaigti kovos būdamas atakų iniciatoriumi.

Lengvojo svorio kategorijos ateitis

Kadangi WBC organizacija sumaišė kortas paskelbdama, jog nors ir Devinas Haney yra šios organizacijos oficialus pasaulio čempionas, T. Lopezo ir V. Lomačenkos susitikimo nugalėtojas taps absoliučiu čempionu, lengvojo svorio kategorija vis dar yra pilna lygiaverčių ir pergalių ištroškusių boksininkų.

V. Lomačenka tikrai norės revanšinės kovos prieš T. Lopezą, kadangi vėlesniuose kovos raunduose pajautė, kad gali pastarąjį užpulti ir perimti kovos kontrolę.

T. Lopezas prieš bet kokią revanšinę kovą su V. Lomačenka tikrai turės bent vieną titulo gynybos kovą, kurios sieks tiek D. Haney, tiek kylančios šios kategorijos žvaigždės – Ryanas Garsija ir Lukas Campbellas.