Sportas

2016.01.21 11:38

Lietuvos krepšinio rinktinė nežais „Eurobasket 2017“ atrankoje

lrytas.lt2016.01.21 11:38

Jono Kazlausko vadovaujama Lietuvos krepšinio rinktinė skina pergalių vaisius. 2015 metų Europos krepšinio čempionate sidabrą iškovojusi mūsų šalies ekipa ne tik garantavo sau kelialapį į šių metų Rio de Žaneiro. „FIBA Europe“ patvirtino, kad praėjusių metų „Eurobasket“ finalininkai – Lietuvos ir Ispanijos krepšininkai gavo tiesioginius kelialapius į kitų metų pirmenybes.

Iki šiol vyravo FIBA nuostata, kad į kas dvejus metus kol kas vykstančias Europos pirmenybes patenka po 7 prieš tai aukščiausiai turnyre stovėjusių rinktines. Kitąmet čempionate ir vėl žais 24 nacionalinės komandos.

Trečiadienį „FIBA Europe“ paskelbė, kad penktadienį vyksiančioje „Eurobasket 2017“ atrankos burtų traukimo ceremonijoje Miunchene tikrai nebus 13-os rinktinių atstovų.

Visų pirma, nuo atrankos atleistos ir kelialapius į „Eurobasket 2017“ turnyrą jau turi praėjusių metų čempionė Ispanija bei sidabro medalio laimėtoja Lietuva.

Be jų kitų metų pirmenybėse taip pat kovos ir šias varžybas priimsiančių šalių nacionalinės komandos – tad Suomijos, Turkijos, Rumunijos ir Izraelio krepšininkai taip pat gali būti ramūs.

„Eurobasket 2017“ durys bus atvertos ir šiemet olimpinėje atrankoje kovosiančioms rinktinėms. Nuo Europos į Rio de Žaneiro olimpiadą sieks prasimušti Čekija, Graikija, Italija Kroatija, Prancūzija, mūsų kaimynė Latvija ir Serbija.

Taigi, 13 vietų kitų metų Europos krepšinio čempionate jau užimtos, o dėl likusių 11 pozicijų varžysis 27 rinktinės.

Teisę vėl kovoti svarbiausiame Europos krepšinio čempionate atrankoje sieks iškovoti Lenkija, Slovėnija, Belgija, Gruzija, Rusija, Vokietija, Makedonija, Estija, Nyderlandai, Ukraina, Bosnija ir Hercegovina, Islandija, Juodkalnija, Vengrija, Austrija, Švedija, Baltarusija, Šveicarija, Bulgarija, Didžioji Britanija, Slovakija, Portugalija, Danija, Liuksemburgas, Kipras, Albanija, Kosovas.

Atranka vysk šiemet rugpjūčio 31-rugsėjo 17 dienomis – savaitė po Rio de Žaneiro olimpiados pabaigos.

Po 2017-ųjų Europos pirmenybių pasikeis ne tik „Eurobasket“ varžybų rengimo laikas, tačiau ir sistema. Planuojama, kad Europos pirmenybės vysk kas ketverius metus, o į čempionatą pateks tik atranką įveikusios komandos, be kovos – turnyro šeimininkė ir ir buvusių pirmenybių laimėtoja.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.