2020.10.17 13:34

Pasaulio pusmaratonio čempionate – įspūdingi moterų pasirodymai: trys sportininkės gerino planetos rekordą, lietuvės – asmeninius

LRT.lt2020.10.17 13:34

Šeštadienį Gdynėje (Lenkija) startavo pasaulio pusės maratono bėgimo čempionatas, kuriame dalyvauja šeši Lietuvos lengvaatlečiai. Dar kovo mėnesį turėjusios vykti pirmenybės dėl COVID-19 pandemijos buvo perkeltos į rudenį.

Pirmajame bėgime pasirodė moterys – į Lenkiją suvažiavo 105 sportininkės. Jame pasirodė Monika Bytautienė, Lina Kiriliuk ir Loreta Kančytė.

Lietuvėms pusmaratonis susiklostė įspūdingai – visos trys parodė geriausius asmeninius laikus.

M. Bytautienė, finišavusi 70-a, distanciją įveikė per 1 val. 13 min. 50 sek. 79-ą vietą užėmė L. Kančytė – 1 val. 15 min. 15 sek. L. Kiriliuk atbėgo 91-a – 1 val. 18 min. 31 sek.

Įspūdingą pasirodymą surengė dėl nugalėtojos vardo kovojusios sportininkės. „World Athletic“ rašo, kad tai – vienas įspūdingiausių bėgimų per visą istoriją. Net šešios moterys distanciją įveikė per 66 minutes, dar trys – per 67 min.

Varžybų nugalėtoja ir absoliučia pasaulio rekordininke tik moterų pusės maratono bėgime tapo 27-erių metų Kenijos atstovė Peres Jepchirchir. Ji distanciją įveikė per 1 val. 5 min. 16 sek. ir ankstesnį pasaulio rekordą, taip pat priklausiusį jai, pagerino 18 sekundžių.

Kitos dvi prizininkės taip pat pagerino ankstesnį rekordą – antrąją vietą užėmusi vokietė Melat Yisak Kejeta finišavo per 1 val. 5 min. 18 sek., o už jos nugaros likusi bėgikė iš Etiopijos Yalemzerf Yehualaw – per 1 val. 5 min. 19 sek.

Vokietė M. Y. Kejeta, laimėjusi sidabrą, tapo visų laikų Europos tik moterų pusmaratinio rekordininke.

Visų laikų pusmaratonio rekordas priklauso Etiopijos sportininkei Ababel Yeshaneh, kuri varžydamasi tiek su vyrais, tiek su moterimis distanciją įveikė per 1 val. 4 min. 31 sek.