Sportas

2020.10.17 20:04

Lietuviškas UFC kovų vakaras Abu Dabyje – ar Didžiosios Britanijos lietuvis Bukauskas pratęs sėkmę narve

Martynas Nesavas, LRT.lt2020.10.17 20:04

Spalio 18 d. ankstyvą rytą Abu Dabyje tarp pagrindinių vakaro kovų galėsime išvysti ir Lietuvos trispalvę – į oktagoną lips iš Lietuvos kilęs UFC kovotojas Modestas Bukauskas, kuris susitiks su australu Jimmy Crute’u. Vakaro pagrindinėje kovoje susitiks puslengvio svorio kategorijos sportininkai – Brianas Ortega ir Chan Sung Jungas.

Svarbus šansas M. Bukauskui

Klaipėdoje gimusiam, bet Jungtinėje Karalystėje užaugusiam Modestui Bukauskui (11–2–0) tai bus antroji kova UFC organizacijoje ir pirmas rimtas pareiškimas, siekiant lipti pussunkio svorio kategorijos reitingais. Šįkart jis pirštines surems su varžovu iš Australijos Jimmy Crute’u (11–1–0), kuris pastarajį kartą į oktagoną lipo šių metų vasario mėnesį.

Pagrindinės vakaro kovos prasidės sekmadienį 7 val. Lietuvos laiku, į oktagoną M. Bukauskas žengs apie 3 val.

M. Bukauską labiausiai būtų galima apibūdinti kaip smūgiuotoją – pastarąsias 5 kovas MMA kovose M. Bukauskas užbaigė smūgiuodamas ir daugiausiai laiko praleido stovėsenoje. Kitas iškalbus faktas yra tai, kad visas pastarąsias 5 kovas lietuvis užbaigė nokautais, tarp jų ir savo debiutinę kovą UFC organizacijoje. M. Bukauskas smūgiuoja stiprius smūgius, mėgsta kontaktą, taip pat dažnai išnaudoja ir ūgio teikiamus pranašumus.

Jo oponentas Jimmy Crute`as nėra itin tiksliai apibūdinamas kovotojas, tačiau jį labiau galima priskirti prie džiudžitsu ar imtynių meistrų. MMA kovose 4 pergales laužimo veiksmais pasiekęs J. Crute`as nėra tas kovotojas, kuris itin nepatogiai jaustųsi parteryje, tad čia šių kovotojų stiliai šiek tiek išsiskiria.

Svarbus šiai kovai gali būti ūgių ir ištiestų rankų ilgio skirtumas – M. Bukauskas turi pakankamai ryškų pranašumą abejose iš šių kategorijų.

Kaip teigia abu kovotojai ši kova jiems abiems gali būti tramplinu į reitingų aukštumas. UFC organizacijoje ilgiausiai išsilaiko tie kovotojai, kurie turi aiškų kovos stilių, stipriai išreikštas savo stipriąsias puses ir tie, kurie geba tai kiekvieną kartą pademonstruoti oktagone.

Nepaisant stulbinančio debiuto UFC organizacijoje nokautu, M. Bukauskas jau buvo kritikuojamas dėl stiliaus varijavimo ir susilaukė siūlymų aiškiai stiprinti kažkurią savo arsenalo dalį, nes tik nuoseklumas ir pergalės gali padėti sportininkui užkopti į šio sporto viršūnes.

„Korėjos zombio“ ir amerikos meksikiečio akistata

Chang Sung Jungas (16–5–0), kitaip žinomas kaip „Korėjos zombis“, yra ganėtinai geras MMA lygio smūgiuotojas, kuris pastarąjį kartą kovojo beveik prieš metus, tačiau pastarosiose dvejose kovose pasiekė įtikinamas pergales.

Brianas Ortega (14–1–0) yra braziliško džiudžitsu specialistas ir į oktagoną pastarąjį kartą lipo dar seniau – 2018 metais.

Apibendrinus galima pasakyti, kad abu kovotojai yra ganėtinai visapusiški, pakankamai lygių pajėgumų, o ir didelė pauzė po pastarųjų judviejų pasirodymų šią kovą paverčia itin intriguojančia lygių priešininkų akistata.