Sportas

2020.10.17 12:59

Patirtis prieš jaunystę – Lomačenko ir Lopezo kova dėl absoliutaus bokso pasaulio čempiono titulo

Martynas Nesavas, LRT.lt2020.10.17 12:59

Šio sekmadienio ankstyvą rytą bokso fanai turės galimybę išvysti itin retai pasitaikančią kovą dėl visų keturių pagrindinių profesionalaus bokso asociacijų lengvojo svorio diržų – ringe susitiks Vasylis Lomačenka ir Teofimo Lopezas.

Ši kova bus išskirtinė dėl abiejų kovotojų stilių, kovą lydinčių istorijų ir akivaizdžios vienas kitam jaučiamos antipatijos. Kai 23–ejų metų Teofimo Lopezas (15–0–0) ringe prieš save išvys 32–ejų Vasylį Lomačenką (14–1–0), kuris šiuo metu yra trijų skirtingų bokso asociacijų čempionas, galime tikėtis įnirtingos kovos.

Ši kova prasidės sekmadienį, apie 5 val. Lietuvos laiku.

Portalas LRT.lt pristato šią kovą ir išskiria pagrindinius akcentus, kurie bus reikšmingi šios kovos eigai.

Boksininkai per skaičių prizmę

V. Lomačenka į profesionalų ringą žengs jau 15 kartą. Iki šios kovos jau yra pasiekęs 14 pergalių, iš jų 10 užbaigė anksčiau laiko, ir patyręs 1 prieštringą pralaimėjimą pačioje profesionalios karjeros pradžioje prieš Orlando Salidą.

T. Lopezui tai bus 16 susitikimas. Jis ringe dar nėra patyręs nei vieno pralaimėjimo, o 12 pergalių pasiekė nokautais.

T. Lopezas yra tik šiek tiek aukštesnis už V. Lomačenką, 173 cm ir 170 cm atitinkamai, tačiau stipriai jį lenkia savo ištiestų rankų ilgiu – 174 cm ir 166 cm atitinkamai.

Ryškus skirtumas atsiskleidžia kuomet pradedame vertinti ir šių kovotojų nueitą kelią mėgėjų bokse. V. Lomačenka yra dukart olimpinis čempionas, o mėgėjų ringe išvis yra kovojęs virš 400 kartų. Tuo tarpu T. Lopezas mėgėjų ringe kovojo virš 170 kovų, iškovojęs „Golden Gloves“ čempiono titulą, bei yra dalyvavęs Rio olimpinėse žaidynėse.

Akivaizdu, jog patirtis šioje kovoje tikrai bus V. Lomačenkos pusėje – nepaisant vienodo kovų skaičiaus profesionalaus bokso ringe, ukrainietis yra žymiai labiau patyręs boksininkas, jau daug kartų boksavęsis aukščiausio lygio kovose ir jose jau ne vieną kartą pasiekęs pergales.

T. Lopezas šioje kovoje mėgausis ūgio ir ištiestų rankų pranašumu. Taip pat, ringe jis jausis žymiai patogiau, nes šioje svorio kategorijoje jis yra natūraliai didesnis ir tvirtesnis kovotojas.

Jėga prieš meistriškumą – dviejų stilių akistata

Vienas iš techniškiausių ir stilistiškai unikaliausių šių laikų boksininkų – taip apibūdinti galima V. Lomačenką. Ukrainietis pasižymi itin geru kojų darbu ringe – praeityje šokius šokęs V. Lomačenka geba užtikrinti ringo ir kovos distancijų kontrolę tinkamai judėdamas ir užsiimdamas sau parankias pozicijas.

V. Lomačenka yra kairiarankis boksininkas – užimdamas nestandartinę boksininko stovėseną jis natūraliai įgauna nežymų pranašumą. Be to, jis sugeba smūgiuoti itin taikliai ir tiksliai. Smūgiavimo taiklumas yra glaudžiai susijęs ir su jo judėjimu, o jo tikslumui didelę įtaką daro smūgių pasirinkimas – jis smūgiuoja tinkamais kovos momentais, gerai apskaičiuodamas ir pamatydamas atsivėrusias progas.

T. Lopezas yra šiokia tokia V. Lomačenkos priešingybė – savo kovose daugiausiai remiasi stipriais smūgiais ir varžovų gynybą laužančiomis kombinacijomis, mėgsta ne itin švarų bokso stilių, siekia keistis smūgiais su varžovais bet kurioje ringo vietoje.

Verta pabrėžti, kad T. Lopezo stilius nėra tradicinis – kampai ir pozicijos iš kurių smūgiuoja šis kovotojas yra dažnai besikeičiančios, nestandartinės, o toks lengvas chaosas padeda T. Lopezui išlikti nuolat nenuspėjamu ir dėl to itin pavojingu oponentu.

Žadėti nokautai ir jaunuolio auklėjimas ringe

Laikotarpyje iki kovos itin retai galima išgirsti tiek daug įžeidimų ir grasinimų, kurių V. Lomačenka dabar susilaukia iš T. Lopezo.

Dauguma kovotojų prisibijo, o galbūt iš elementarios pagarbos vengia skirti daug neigiamų komentarų V. Lomačenkai, tačiau T. Lopezas rodo, kad šios pergalės nori labai stipriai, o V. Lomačenka jam nekelia jokios baimės. T. Lopezas ne kartą vadino ukrainietį pasenusiu, „pakeliui iš ringo“, per mažu ir per silpnu kovoti šioje svorio kategorijoje. Amerikietis teigė, kad turi asmeninių priežasčių nemėgti V. Lomačenkos ir ši kova jam bus puiki proga suvesti sąskaitas.

V. Lomačenka, nors ir atsidūręs naujoje jam situacijoje, išlieka ramus ir pernelyg daug į žodžių karą su T. Lopezu nesivelia. Ukrainietis į daugumą T. Lopezo laidomų strėlių dėmesio nekreipia ir atsako, kad yra dėkingas T. Lopezui ir visai jo komandai už tai, kad tokiais pasisakymais populiariną šį jų susitikimą, bei parodo, kad visgi tiesiog taip jam kalbėti jis neleis, o už žodžius jo oponentui reikės atsakyti ringe, kuriame jis jo gailėti tikrai nesiruošia.

Tai, kad kovotojai vienas kitam nežarsto komplimentų, o stengiasi parodyti antipatiją vienas kitam, nėra naujiena profesionalų bokse, tačiau kuomet kalbame apie V. Lomačenka kovas – tai nutinka retai. Būtent tai ir gali patraukti dar daugiau žiūrovų stebėti šią kovą, o ir pačiam V. Lomačenkai pridėti motyvacijos įveikti akivaizdžiai jo nemėgstantį T. Lopezą.