Sportas

2016.01.20 13:17

Vilniaus meras tikisi, kad „Žalgiris“ nuo 2018 metų žais Lenkijos futbolo lygoje

BNS 2016.01.20 13:17

Sostinės meras Remigijus Šimašius tikisi, kad 2018 metais pastačius modernų stadioną Lietuvos futbolo čempionas Vilniaus „Žalgiris“ pradės žaisti Lenkijos futbolo lygoje.

„Data realistinė yra tuomet, kai bus stadionas. Tikiuosi, kad tuos procesus pavyks sinchronizuoti“, – žurnalistams trečiadienį sakė meras, kuris yra ir Vilniaus „Žalgirio“ garbės prezidentas.

„Ne viskas priklauso nuo savivaldybės, kai kas nuo Lietuvos vyriausybės, kai kas nuo Lenkijos futbolo lygos. Visa tai sustygavus būtų labai geras projektas“, – pridūrė R. Šimašius.

Jo teigimu, „Žalgirio“ rungtyniavimas stipresnėje Lenkijos lygoje padėtų pritraukti žmonių į stadioną.

„Tai yra vienas kitam reikalingi dalykai – ir aukšto lygio varžybos reikalingos stadionui, ir stadionas reikalingas aukšto lygio varžyboms“, – kalbėjo meras.

R. Šimašius sakė, kad savivaldybė yra aptarusi tokią galimybę su klubu.

Vilniaus „ Žalgiris“ sekmadienį patvirtino svarstantis galimybę dalyvauti Lenkijos lygoje, tačiau tvirtina, kad neketina trauktis iš Lietuvos pirmenybių.

„Dalyvavimas kaimyninės Lenkijos stipriausioje lygoje „Ekstraklasa“, klubui nesitraukiant iš Lietuvos nacionalinių pirmenybių, buvo viena iš svarstomų teorinių galimybių“, – teigiama klubo pranešime.

Klubas nurodė, kad tokios tikimybės šiuo metu nėra, „nes klubas neturi aukščiausius standartus atitinkančio futbolo stadiono“.

Vilniaus „Žalgirio“ aktyviausi sirgaliai teigia, kad tokie klubo vadovybės svarstymai jiems tapo nemalonia staigmena.

„Pietų IV“ vadinamos grupės senbuvis Ingvaras Butautas BNS trečiadienį sakė tokius planus laikantis „visiškai blogu projektu“, nes jis pakenktų bendram Lietuvos futbolo lygiui ir prestižui.

„Nemanau, kad Lenkija yra Lietuvos provincija ir nemanau, kad Vilnius yra Lenkijos miestas. Skirtingai nei Lichtenšteinas, mes turime savo čempionatą ir turėtume jame žaisti. Mes savo čempionatą rengiame jau 25 metus“, – BNS sakė I. Butautas.

Jo teigimu, „Pietų IV“ artimiausiu metu ketina išplatinti savo poziciją.

I. Butautas taip pat sakė abejojantis, ar „Žalgirio“ planams pritars Lenkijos futbolo federacija ir Europos futbolo federacijų asociacija UEFA.

Vilniaus „ Žalgirio“ klubas istoriją skaičiuoja nuo 1947 metų, jis ne kartą tapo Lietuvos čempionu ir dalyvavo UEFA turnyruose.

Šiuo metu klubas rengiasi naujajam sezonui. Šeštadienį pirmose kontrolinėse rungtynėse Vilniuje žalgiriečiai 1:0 nugalėjo Lenkijos stipriausios futbolo lygos Balstogės „Jagiellonia“ ekipą.

Šių metų Lietuvos futbolo A lygos pirmenybėse dalyvaus aštuonios komandos.