Sportas

2020.10.17 09:00

„Neptūne“ ant suolo marinuotas, bet Kėdainiuose ir Ispanijoje pražydęs Beliauskas trenerio nenustebino: jis – labai geras metikas

Paulius Cubera, LRT.lt2020.10.17 09:00

Visai neseniai prasidėjusiame Ispanijos krepšinio čempionate rungtyniauja 9 Lietuvos krepšininkai. Vienas jų – net penkerius metus Klaipėdos „Neptūne“ ant suolo praleidęs Laurynas Beliauskas, dabar stebinantis krepšinio gerbėjus solidžiu žaidimu geriausioje Europos nacionalinėje lygoje.

Sezoną 23 metų 192 cm ūgio snaiperis atidarė trimis puikiais mačais, per kuriuos pataikė 43 proc. tritaškių (9/21) ir įsitvirtino savo komandos – Santjago de Kompostelos „Obradoiro CAB“ – starto penkete.

Nors ketvirtose rungtynėse jis nepataikė nė vieno iš trijų tritaškių, vis tiek pelnė 10 taškų ir po keturių mačų Ispanijoje fiksuoja solidžius skaičius: 13,3 taško (71,4 proc. dvit., 37,5 proc. trit.), 2,3 atkovoto kamuolio ir 10,3 naudingumo balo.

Dar 2014 metais į „Neptūno“ pagrindinę komandą patekęs tuomet 17-metis L. Beliauskas klube žaidė net penkis sezonus, tačiau geriausią sezoną taškų vidurkis siekė 4,5. Jaunuoju snaiperiu pernelyg nepasitikėjo nei Kazys Maksvytis, nei Dainius Adomaitis, ir jau ėmė atrodyti, kad L. Beliaukas taip ir liks amžinai perspektyvus žaidėjas, galintis būti lyderiu nebent NKL komandoje.

Apie svarstymus persikelti į NKL L. Beliauskas prasitarė ir LKL.lt, kai sausio mėnesį buvo kalbinamas jau kaip vienas „Nevėžio“ lyderių.

Prisijungimas prie Kėdainių klubo buvo itin sėkmingas. L. Beliauskas tapo komandos lyderiu ir per 15 sužaistų mačų rinko po 15,3 taško, dvitaškius mesdamas 55, o tritaškius – 42 proc. (39/92) taiklumu. Su tokiu vidurkiu jis buvo vienas „Nevėžio“ vedlių ir jau vasarį pasirašė sutartį su Ispanijos ekipa.

Kaip teigė „Nevėžio“ treneris Marius Kiltinavičius, jo nenustebino auklėtinio sėkmė Ispanijoje.

„Jeigu sąžiningai, manęs per daug nenustebino, žinau, kokių jis turi savybių kaip krepšininkas, kaip žmogus. Jeigu tęs su tokiu pasitikėjimu, tuoj nieko nebestebins.

Vienintelė mano baimė buvo, ar jis žais savo pozicijoje. Kalbėjome su juo, kad turėtų žaisti atakuojančio gynėjo, o ne įžaidėjo pozicijoje. Ir jis iškart rodo rezultatą. Tai tikrai labai geras metikas, gerai skaitantis žaidimą, labai gudrus žaidėjas“, – apie buvusį auklėtinį LRT.lt kalbėjo M. Kiltinavičius.

Žiūrint į krepšininko pasirodymus Ispanijoje, matyti, kad Laurynas kiekvienose rungtynėse trykšta pasitikėjimu savimi, tritaškius meta iš kartais tikrai sudėtingų situacijų, tačiau tai daro drąsiai ir taikliai. Per ketverias rungtynes jis jau išmetė 24 tolimus metimus, arba vidutiniškai 6 per rungtynes.

L. Beliauskas nėra Artūro Milaknio tipo snaiperis, kuriam progas reikia sukurti. Lygos naujokas pats puikiai gali mesti po driblingo suklaidinęs varžovą, o dėl staigaus pirmo žingsnio bet kada gali nerti į baudos aikštelę. Nors nėra įžaidėjas, neblogai geba surasti laisvus komandos draugus.

Kas atsitiko, kad penkerius metus ant suolo marinuotas perspektyvus žaidėjas taip greitai rado vietą stipriausioje Europos lygoje?

„Jis yra labai lengvai treniruojamas žmogus, turi labai gerą koncentraciją, treneriui niekada nesukelia jokių sunkumų. Jis toks tylusis lyderis aikštelėje.

Anksčiau jam nebuvo sudaryta gerų sąlygų, aplink jį būdavo daug gerų gynėjų, jam tekdavo nemažai žaisti įžaidėju, tas jam irgi nepadėjo. Jis gali žaisti šioje pozicijoje, bet ji negali būti pagrindinė. Jis gali trumpai pažaisti įžaidėju, pavaduoti, bet yra kur kas geresnis atakų užbaigėjas nei organizatorius. Manau, jis yra grynas atakuojantis gynėjas“, – sakė M. Kiltinavičius ir pridūrė, kad atvykęs į Kėdainius L. Beliauskas greitai parodė, kad bus komandos lyderis.

Buvusį komandos draugą gyrė ir antrą sezoną „Nevėžyje“ žaidžiantis Julius Kazakauskas. Krepšininkas išskyrė Lauryno užsispyrimą ir nuolatinį darbą: „Mačiau, kaip vasarą dirbo. Dirbome kartu, mačiau, kaip žaidė LKL, – taip turbūt ir turėjo būti. Jam padėjo užsispyrimas ir tikslo siekimas. Kiekvieną vasarą jis leisdavo salėse, nors ir negaudavo šanso, rankų nenuleido, buvo užsispyręs ir savo pasiekė“, – kalbėjo J. Kazakauskas.

Šio sezono „Nevėžio“ lyderis išskiria, kad L. Beliauskas aikštėje puikiai perpranta situacijas ir priima teisingus sprendimus – kada reikia krepšį atakuoti pačiam, o kada perduoti kamuolį komandos draugui.

Kartu su L. Beliausku daug vasarą dirbęs J. Kazakauskas sako, kad rezultatai matyti žvelgiant į žaidimą: „Jis gerino ištvermę, kojų darbą gynyboje, o visi kita – ką ir kiti daro. Tiek metimą, tiek bendrą fizinį pasirengimą, bet labiausiai – ištvermę ir kojų darbą gynyboje.“

M. Kiltinavičiaus teigimu, L. Beliauskas dar neparodė viso potencialo, o jo lubos gali siekti net ir Lietuvos krepšinio rinktinę.

„Žinant, kokia jo darbo etika, kodėl gi ne“, – sako M. Kiltinavičius.

Santjago de Kompostelos „Obradoiro CAB“ po ketverių rungtynių ACB čempionate yra iškovojusi tris pergales ir užima šeštą vietą. Komanda Ispanijos lygos reguliariajame sezone į pirmą aštuonetą pastarąjį kartą buvo patekusi dar 2012–2013 m. sezoną.