Naujienų srautas

Sportas2016.01.19 17:56

Nusišypsojo sėkmė: Latvijos rinktinė sulaukė olimpinio šanso

DELFI.lt 2016.01.19 17:56

Laukimas baigėsi – galiausiai paaiškėjo šalys, kuriose bus organizuojami olimpiniai atrankos turnyrai bei visos atrankos turnyrų dalyvės.

Antradienio popietę FIBA organizacija paskelbė, kad olimpinius vyrų atrankos turnyrus organizuos Filipinai, Italija ir Serbija.

Kadangi tarp organizatorių atsidūrė dvi Europos valstybės – Serbija ir Italija, kelialapiai į atrankos turnyrą automatiškai atiteko Latvijos bei Kroatijos rinktinėms, kurios praėjusių metų Europos čempionate užėmė atitinkamai 8-ąją ir 9-ąją vietas.

Tuo metu Filipinų valstybės paskyrimas atrankos turnyro organizatore kelią į olimpinių žaidynių atrankos turnyrą atvėrė Libano komandai, kuri Azijos čempionate liko 5-a.

Turnyrai bus organizuojami šių metų liepos 5–10 dienomis.

18 ATRANKOS TURNYRO DALYVIŲ

Afrika: Angola, Tunisas, Senegalas

Amerika: Kanada, Meksika, Puerto Rikas

Azija: Filipinai, Iranas, Japonija, Libanas

Europa: Prancūzija, Serbija, Graikija, Italija, Čekija, Latvija, Kroatija

Okeanija: Naujoji Zelandija

Vietas olimpinėse žaidynėse iškovos tik trijų atrankos turnyrų nugalėtojai – kiekviename iš turnyrų varžysis po 6 komandas.

Filipinuose turnyras bus organizuojamas Maniloje, Serbijoje – Belgrade, o Italijoje – Turino mieste.

Turnyro burtai bus traukiami sausio 26-ąją dieną, antradienį.

„Sveikinu visus Latvijos krepšinio gerbėjus, kurių parama ir palaikymas mums padėjo patekti į Europos čempionato ketvirtfinalį ir ryžtingai žengti olimpinio atrankos turnyro link. Dabar leiskite mums galvoti ir dirbti tam, kad galėtume pretenduoti į kitą taikinį – patekimą į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes.

Kai po savaitės sužinosime savo grupės varžovus, apie savo perspektyvas galėsime kalbėti kiek konkrečiau. Žinoma, labai svarbu, kokius priešininkus gausime, bet pirmiausia turime rūpintis savo pačių pasiruošimu, komandos sudėtimi ir darbo kokybe“, – latvių DELFI portalui sakė Latvijos rinktinės vyriausiasis treneris Ainaras Bagatskis.

Kelialapius į olimpinį vyrų krepšinio turnyrą jau yra užsitikrinusios Brazilijos, JAV, Lietuvos, Ispanijos, Australijos, Nigerijos, Venesuelos, Argentinos ir Kinijos rinktinės.

Teisė organizuoti moterų atrankos turnyrą atiteko Prancūzijos nacionalinei komandai.

Atrankos turnyras vyks šių metų birželio 13–19 dienomis. Jame dėl penkių likusių laisvų kelialapių varžysis 12 rinktinių.

12 ATRANKOS TURNYRO DALYVIŲ

Afrika: Nigerija, Kamerūnas

Azija: Kinija, Pietų Korėja

Amerika: Argentina, Kuba, Venesuela

Europa: Prancūzija, Ispanija, Turkija, Baltarusija

Okeanija: Naujoji Zelandija

Kelialapius į žaidynes jau turi JAV, Brazilijos, Serbijos, Kanados, Australijos, Japonijos ir Senegalo moterų rinktinės.

Rio de Žaneiro olimpiada bus surengta rugpjūčio 5–21 dienomis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi