Naujienų srautas

Sportas2016.01.15 18:51

Patvirtintas naujas A lygos futbolo čempionato formatas

BNS 2016.01.15 18:51

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) vykdomasis komitetas posėdžio metu patvirtino naują 2016 metų A lygos čempionato formatą.

Pranešime rašoma, kad artėjančiose šių metų pirmenybėse dalyvaus aštuonios komandos, kurios iš pradžių tarpusavyje susitiks po keturis sykius. Šeši pirmąsias vietas užėmę klubai dar sužais papildomą ratą, po kurio paaiškės jų išsidėstymas galutinėje turnyro lentelėje.

Savo ruožtu aštuntąją vietą čempionate užėmusi ekipa iškris į LFF pirmąją lygą, o septintoje pozicijoje likęs klubas dėl išlikimo kovos pereinamosiose rungtynėse.

Toks čempionato formatas, anot lygos prezidento Deivido Šembero, išlaikys didesnę intrigą bei privers komandas net ir pirmenybių pabaigoje siekti tikslų.

„Norime, kad čempionatas būtų įdomesnis. Paskutiniajame rate dėl medalių nekovojantys klubai dažnai jau žino savo vietas ir jiems nėra skirtumo, kurioje pozicijoje baigti sezoną. Nė viena komanda nenorės likti septinta ar aštunta, o šeštą vietą užimsianti ekipa papildomo rato metu turėtų galimybę pakilti iki ketvirtosios pozicijos, kuri gali suteikti teisę žaisti Europos lygoje. Taip pat tikimės, jog toks turnyro formatas bus tarsi savotiška prevencija, siekiant išvengti sutartų rungtynių galimybės“, – teigė D. Šemberas.

Aštuonių klubų čempionatas – ne naujiena Lietuvos futbolo pirmenybėse. Toks komandų skaičius A lygoje paskutinį kartą dalyvavo 2009 metais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi