Sportas

2016.01.15 13:09

Patvirtintas naujas 2016 metų A lygos čempionato formatas

ELTA2016.01.15 13:09

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) vykdomasis komitetas patvirtino naują 2016 metų A lygos čempionato formatą.

Artėjančiose pirmenybėse dalyvaus aštuonios komandos, kurios iš pradžių tarpusavyje susitiks po keturis sykius. Šeši pirmąsias vietas užimsiantys klubai dar sužais papildomą ratą, po kurio paaiškės jų išsidėstymas galutinėje turnyro lentelėje.

Aštuntąją vietą čempionate užimsianti ekipa iškris į LFF I lygą, o septintoje pozicijoje liksiantis klubas dėl išlikimo kovos pereinamosiose rungtynėse.

Toks čempionato formatas, anot lygos prezidento Deivido Šembero, išlaikys didesnę intrigą bei privers komandas net ir pirmenybių pabaigoje siekti tikslų.

„Norime, kad čempionatas būtų įdomesnis. Paskutiniajame rate dėl medalių nekovojantys klubai dažnai jau žino savo vietas ir jiems nėra skirtumo, kurioje pozicijoje baigti sezoną. Nė viena komanda nenorės likti septinta ar aštunta, o šeštą vietą užimsianti ekipa papildomo rato metu turėtų galimybę pakilti iki ketvirtosios pozicijos, kuri gali suteikti teisę žaisti Europos lygoje. Taip pat tikimės, kad toks turnyro formatas bus tarsi savotiška prevencija, siekiant išvengti sutartų rungtynių galimybės“, – teigė D. Šemberas.

Aštuoni klubai A lygoje paskutinį kartą dalyvavo 2009 metais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt