Naujienų srautas

Sportas2016.01.13 13:31

Š. Jasikevičius pasirašė ilgalaikę sutartį su „Žalgiriu“

15min.lt 2016.01.13 13:31

Šarūnas Jasikevičius oficialiai pradeda vyriausiojo trenerio karjerą Kauno „Žalgiryje“. Buvęs Gintaro Krapiko asistentas pasirašė ilgalaikę sutartį ir išsirinko pagalbininką. Trenerio asistentu tapo anksčiau Kauno „Žalgiryje“ jau dirbęs vienas Lietuvos rinktinės trenerių Darius Maskoliūnas. Trenerių štabe lieka ir Darius Songaila.

Atsisveikinus su G.Krapiku Kauno „Žalgiris“ su Š.Jasikevičiumi sudarė ilgalaikę sutartį – 2,5 sezono.

„Š.Jasikevičius verčia naują savo karjeros puslapį. Kartu su juo naują etapą pradedame ir mes. Kaip ir minėjome anksčiau, tikimės „Žalgirio“ žaidimo pagerėjimo. Šarūnas buvo itin ambicingas krepšininkas, todėl tikimės, kad šios jo savybės padės siekti kuo geresnių rezultatų ir vyr. trenerio poste. Jo pageidavimas buvo savo štabe turėti D.Maskoliūną, o mums jo kandidatūra irgi tiko“, – sakė Kauno „Žalgirio“ direktorius Paulius Motiejūnas.

Naujasis trenerio asistentas D.Maskoliūnas pasirašė sutartį iki šio sezono pabaigos. „Žalgiryje“ jis yra dirbęs ir anksčiau.

Š.Jasikevičius jau stovėjo už komandos vairo LKL rungtynėse su Prienų-Birštono „Vytautu“, kurias žalgiriečiai laimėjo 94:77.

Naujose pareigose jau debiutavęs legendinis Lietuvos rinktinės įžaidėjas teigė, kad turi minčių, kaip styguoti „Žalgirio“ žaidimą: „Jaudulio visai nebuvo. Tik galvoje buvo daug dalykų. Nes idėjų 2000, bet nei laiko, nei patirties nebuvo jų visų sudėti ant popieriaus. Bet dabar atsirado laiko. Reikia tikėtis, kad jį išnaudosime iki rungtynių Madride kuo geriau.“

Penktadienį Š.Jasikevičiaus ir jo komandos laukia Eurolygos išbandymas Madride, kur „Žalgiris“ susitiks su „Real“ ekipa.

D.Maskoliūno karjera

45-erių D.Maskoliūnas trenerio karjerą 2007 m. sausį pradėjo būtent „Žalgiryje“, kur dvejus metus dirbo trenerio asistentu, talkino Rimantui Grigui ir Gintarui Krapikui. 

2009 m. gruodį tuometis kauniečių klubo savininkas Vladimiras Romanovas užkūrė tikrą trenerių keitimo karuselę. Atleidus G.Krapiką, treneriu buvo paskirtas Ramūnas Butautas, tačiau jau 2010 m. pradžioje jis atleistas ir vyr. trenerio kėdė patikėta D.Maskoliūnui. Jau gegužę V.Romanovas iš klubo išmetė ir jį.

2011-2013 m. D.Maskoliūnas dirbo „Lietuvos ryto“ ekipoje, užėmė tiek trenerio asistento, tiek vyriausiojo trenerio pareigas, kol 2013-ųjų kovą buvo atleistas.

Tais pačiais metais specialistą į savo komandą pasikvietė Lietuvos rinktinės treneris Jonas Kazlauskas.

2013-2014 m. sezone D.Maskoliūnas atvedė Lenkijos Sopoto „Trefl“ klubą iki šalies lygos bronzos medalių. Kita sezoną sekėsi nebe taip gerai ir 2015-ųjų vasarį lietuvis buvo atleistas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi