Sportas

2016.01.12 15:20

Virš Dakaro ralio lyderio galvos – diskvalifikacijos grėsmės šešėlis

DELFI.lt2016.01.12 15:20

Oficiali Dakaro ralio svetainė internete pranešė, kad „Mini“ komandos atstovai apskundė automobilių įskaitos lyderį Stephane'ą Peterhanselį dėl esą neteisėtų šio veiksmų. Teigiama, kad prancūzui net gresia diskvalifikacija iš varžybų. 

„Mini“ atstovų teigimu, „Peugeot“ komandos lenktynininkas aštuntajame etape pasipildė kuro baką tam neskirtoje vietoje, likus apie 180 km iki greičio ruožo pabaigos. Varžybų organizatoriai skundą priėmė ir spręs, ar kuro papildymas buvo atliktas pagal taisykles ar ne.

„Peugeot Sport“ komandos vadovas Bruno Faminas patvirtino skundo faktą, tačiau tikino, kad jis neturi jokio pagrindo. „Kuro papildymas buvo atliktas pagal galiojančias taisykles, jo vieta buvo pažymėta kelio knygoje. Aš visiškai nesuprantu skundo prasmės, dabar laukiame daugiau informacijos apie tai“, – kalbėjo ekipos direktorius.

Anot ralio svetainės, jeigu pasirodytų, kad skundas yra pagrįstas, S. Peterhanselis gali susilaukti solidžios nuobaudos. Prancūzui gali būti skirta 6 valandų bauda arba grėstų net diskvalifikacija iš varžybų. Varžybų lyderis iškviestas pokalbiui su varžybų arbitrais po šios dienos greičio ruožo.

Antradienį sportininkai įveiks 285 kilometrus greičio ruožo Beleno apylinkėse. Nors atrodo, kad šį kartą laukia trumpa distancija, tačiau pirmas įspūdis yra apgaulingas. Lenktynininkai trasoje užtruks panašiai, kaip ir ankstesnėmis dienomis, nes didžioji jos dalis driekiasi smėlynais. Čia didesnis iššūkis laukia ir šturmanų, kuriems teks pasitelkti visus navigacinius sugebėjimus.

Benediktas Vanagas startuos 15.23 val. Lietuvos laiku, Antanas Juknevičius – 15.25:30 val., Vaidotas Žala – 15.53:30 val.

Gyvų rezultatų šaltinis: http://dakar.rally-video.eu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt