Naujienų srautas

Sportas2016.01.12 11:55

Jaunimo žiemos olimpinėse žaidynėse Lietuvai atstovaus dešimt sportininkų

LRT.lt 2016.01.12 11:55

Vasario 12–22 dienomis Lilehameryje (Norvegija) vyksiančiose jaunimo žiemos olimpinėse žaidynėse Lietuvai atstovaus dešimt sportininkų.

Rinktinės sąrašas bus tvirtinamas sausio 22 dieną Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) vykdomojo komiteto posėdyje, tačiau jau aiškios visų žaidynių dalyvių pavardės.

Antrą kartą vyksiančiose jaunimo žiemos olimpinėse žaidynėse dalyvaus biatlonininkai Nadežda Derendiajeva, Vitalija Kutkauskaitė ir Linas Banys, slidininkas Rokas Vaitkus, kalnų slidininkai Andrejus Driukarovas ir Eglė Augustaitytė. Praėjusiais metais kvalifikacinius normatyvus įvykdė ir dalyvavimą žaidynėse užsitikrino ledo ritulininkas Dinas Mukovozas (individuali iššūkių turnyro rungtis), snieglentininkas Aras Arlauskas bei ledo šokėjų pora Guostė Damulevičiūtė ir Deividas Kizala.

„Patekti į žaidynes nebuvo lengva, konkurencija buvo tikrai didelė, tačiau sporto federacijų ir trenerių pastangos tikrai pasiteisino. Džiugu, kad žaidynėse matysime sportininkus iš įvairių miestų – Vilniaus, Kauno, Anykščių, Ignalinos, Visagino, Šiaulių. Tai mūsų stipriausieji žiemos sporto šakų atstovai iki 18 metų, Lietuvoje ir tarptautinėse varžybose pasiekę aukštų rezultatų. Lilehameryje jiems teks susidurti su varžovais iš viso pasaulio, jaunimo rezultatus prognozuoti labai sunku. Gali būti tiek netikėtų pergalių, tiek nusivylimų. Bet kuriuo atveju jauniesiems olimpiečiams tai bus puiki patirtis ir rimta motyvacija tobulėti“, – sakė misijos vadovė, olimpinė čempionė Vida Vencienė.

Lilehameryje sportininkai galės daug ko pasimokyti ir iš garsių mentorių. Tobulėti jiems padės Pietų Korėjos dailiojo čiuožimo legenda Kim Yuna, olimpinė čempionė Lindsey Vonn, olimpietis snieglentininkas Silje Norendal, NHL klubo „New York Rangers“ žaidėjas Matsas Zuccarello ir kiti daug pasiekę sportininkai.

Jauniesiems Lietuvos olimpiečiams talkins žaidynių ambasadorius kalnų slidininkas Aivaras Tumas. Jis Lietuvos rinktinės nariams padės ne tik trasose, bet ir lydės juos į ekskursijas bei įvairius renginius, kuriuose sportininkai susipažins su Norvegijos kultūra ir jaunaisiais olimpiečiais iš kitų šalių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi