Sportas

2016.01.11 21:22

8-asis Dakaro etapas: tarpiniame finiše B. Vanagas ir A. Juknevičius pasistiebė

DELFI.lt2016.01.11 21:22

Aštuntajame Dakaro ralio etape iš Saltos į Beleną sportininkų laukia 394 kilometrų greičio ruožas (sunkvežimiams – 392 km), kuriame pirmą kartą šių metų varžybose jiems teks įveikti ir dykumų smėlį. Tarpinį finišą pasiekę lietuviai pagerino savo startines pozicijas. 

Antano Juknevičiaus ir Mindaugo Slapšio ekipažas, startavęs iš 58 pozicijos tarpinį finišą pasiekė 44-oje vietoje. Benedikto Vanago ir Sebastiano Rozwadowskio duetas startavo iš 33-iosios vietos, o ketvirtą punktą pasiekė 32-i.

Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno ekipažas tarpinį finišą pasiekė 68-oje pozicijoje, nors startavo iš 62-osios vietos. Pirmame punkte lenktynininkai pasirodė 51-oje vietoje, vis dėlto lenktynininkams vėl atsinaujino problemos dėl automobilio turbinos.

„32-ame kilometre turbina ir vėl parodė savo charakterį. Negana to buvo daug dulkių, tad negalėjome saugiai lenkti. Tiek žinių, o dabar važiuojame į antrą dalį“, – rašoma V. Žalos ir S. Jurgelėno socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

„Tarpinis finišas! Pavadinčiau tai auksiniu narveliu. Startą gavome tarp 1 ir 2 vietos sunkvežimių. Prieš juos dar 2 Kamazai. Sunkvežimiai tokie dulkių siurbliai... Visus 160 km dulkėse. Šį tiesiog reikėjo pravažiuoti. Kai nieko nematai, tai nieko ir padaryti negali. Akyse, burnoje vien smėlis. Tikėkimės antroje dalyje bus geriau“, – rašoma Benedikto Vanago socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

Gyvų rezultatų šaltinis: http://dakar.rally-video.eu.

Aštunto greičio ruožo viduryje – neįskaitinis pervažiavimas. Pirmoje etapo dalyje lenktynininkai įveikia tradicinius siaurus kelius, o štai antroji etapo dalis įdomesnė – ten dominuoja bekelė, smėlis bei išdžiuvusios upių vagos.

Organizatoriai iš anksto buvo įspėję, kad šiame ruože kopose įstrigti gali ne vienas ekipažas.

Motociklų įskaita

Motociklų įskaitoje greičiausias buvo australas Toby Price'as, kuris trasą įveikė per 4 val. 33 min. 14 sek. Antroje vietoje liko Paolo Goncalvesas iš Portugalijos, jis nuo lyderio atsiliko 5 min. ir 17 sek. Trečias finišavo Pablo Quintanilla iš Čilės, kuris atsiliko 6 min. ir 32 sek.

1. Toby Price'as Australija KTM 4 val. 33 min. 14 sek.
2. Paolo Goncalvesas Portugalija „Honda“ atsilieka 5 min. 17 sek.
3. Pablo Quintanilla Čilė „Husqvarna“ 6:32
4. Stefan Svitko Slovakija KTM 8:02
5. Kevinas Benavidesas Argentina „Honda“ 8:06
6. Helderis Rodriguesas Portugalija „Yamaha“ 9:19
7. Gerardas Farresas Guelis Ispanija KTM 10:47
8. Antoine'as Meo Prancūzija KTM 10:50
9. Juanas Pedrero Garcia Ispanija „Sherco“ 11:08
10. Adrienas Van Beverenas Prancūzija „ Yamaha“ 15:07
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.