Sportas

2016.01.11 15:25

J. Valančiūnui – šaukimas į kariuomenę

DELFI.lt 2016.01.11 15:25

Pirmadienį viešai paskelbtas naujas šauktinių sąrašas. Jame – 30 228 jaunuolių pavardės, tarp kurių ir vienas geriausių Lietuvos krepšininkų Jonas Valančiūnas. 23-ejų „centras“ Panevėžio regiono sąraše yra 32-as.

Į šaukimo sąrašus įtraukti 1990–1996 metais gimę vaikinai (nuo 19 iki 26 metų įskaitytinai), kuriems pagal Krašto apsaugos ministerijos turimus duomenis, karo prievolė nėra atidėta. Iš viso tokių jaunuolių yra apie 100 tūkstančių. Atlikti pareigą tėvynei šiemet bus kviečiami 3 tūkst. jų.

Pagal Lietuvos kariuomenės vado patvirtintą 2016 m. metinį šaukimo planą pirmieji nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai tarnybą pradės 2016 m. balandžio 4 d., paskutinieji – spalį.

Tiesa, į šauktinių sąrašus įtraukti Lietuvą garsinantys sportininkai, menininkai ir mokslininkai nuo kariuomenės galės būti atleisti. Tokią galimybę numato krašto apsaugos ministro įsakymas.

J. Valančiūnas NBA rungtyniauja jau ketvirtą sezoną ir vasarą pasirašė įspūdingą 64 mln. JAV dolerių vertės sutartį bei Toronto „Raptors“ komandos garbę gins dar mažiausiai keturis sezonus.

Prieš metus paklaustas, ar LKF yra parengusi veiksmų planą, jei kuris nors iš krepšininkų būtų pakviestas atlikti privalomosios karinės tarnybos, prezidentas Arvydas Sabonis atsakė lakoniškai.

„Nejaugi mes jį turėsime nuvesti? Darysime viską, kad išgelbėtume nuo armijos“, – juokėsi A. Sabonis.

Pernai šauktinių sąrašuose taip pat buvo galima išvysti garsių pavardžių: tenisininko Ričardą Berankį, krepšininkus Tautvydą Sabonį ir Saulių Kulvietį, plaukiką Tadą Duškiną, ledo ritulininką Mantą Armalį ar futbolininką Luką Spalvį.