Sportas

2020.10.06 12:24

Rinktinėje koronaviruso diagnozę išgirdęs gynėjas pripažino: buvo šokas

Dovilė Šeduikytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.10.06 12:24

Pirmadienio rytą dar pakiliomis nuotaikomis gyvenęs futbolininkas Dominykas Barauskas džiaugėsi artėjančia išvyka į Estiją ir galimybe atstovauti Lietuvos rinktinei UEFA Tautų lygoje. Vilniaus „Riterių“ gynėjas kartu su komanda klausėsi paskutinių trenerio Valdo Urbono nurodymų vakarinėje treniruotėje, tačiau po jos sugrįžęs į viešbutį sulaukė netikėtų žinių – jam nustatyta koronaviruso infekcija.

„Paskambino rinktinės administratorius ir paprašė, kad nusileisčiau. Tada pranešė, kad turiu teigiamą testo rezultatą. Aišku, buvo šokas. Tikrai nesitikėjau, nes jaučiausi labai gerai. Treniruotėje dalyvavau ir viskas buvo gerai. Aišku, šiek tiek liūdna, bet nieko nepadarysi“, – LRT televizijai kalbėjo saviizoliacijoje esantis žaidėjas.

Lietuvos vyrų futbolo rinktinė antradienį išvyko į Estiją, kur visiems futbolininkams bus atlikti pakartotiniai testai. Tiesa, jeigu ir būtų užsikrėtusiųjų būtent per minėtą pirmadienio treniruotę, testas to dar neparodytų.

D. Barauskas tikisi, kad rinktinės draugų neapkrėtė, nes treniruotė vyko lauke, o po jos futbolininkai ilgai artimai nekontaktavo: „Po to mes rūbinėje būname labai trumpai, persirengiame ir visi būna su kaukėmis.“

Antradienį pakartotinis testas bus atliktas ir pačiam D. Barauskui. Jis tikisi, kad jis gali būti neigiamas ir leis jam kuo greičiau sugrįžti į aikštę. Vilniaus „Riterių“ dar laukia dvejos Lietuvos futbolo A lygos rungtynės ir LFF taurės pusfinalis.

Tiesa, teigiamas „Riterių“ futbolininko testas įnešė sumaišties ir į Lietuvos čempionatą. Spalio 2 dieną D. Barauskas mušė įvartį į Gargždų „Bangos“ vartus. Vilniaus klubas šventė įtikinamą pergalę 4:0. Dėl kontakto su D. Barausku turės išsitirti visi „Riterių“ ir „Bangos“ futbolininkai. Gargždų klubo jau šeštadienį laukia rungtynės su Marijampolės „Sūduva“.

Koronaviruso testai jau atlikti Lietuvos iki 21 metų rinktinės nariams, kurie ketvirtadienį žais rungtynes su Graikija. Kol laukiama rezultatų, nuo rinktinės buvo atskirti trys „Riterių“ žaidėjai – Lukas Paukštė, Matas Ramanauskas ir Deividas Malžinskas.

D. Barauskas iš medikų išgirdo, kad virusą to nežinodamas galėjo nešioti apie savaitę: „Pagrindinė informacija, kad jeigu rodo teigiamą rezultatą, tai jau turėtų būti septynios dienos kaip užsikrėtęs. Tai greičiausiai savaitė jau.“

Pastarąjį kartą D. Barauskui ir visai „Riterių“ komandai koronaviruso testai buvo atlikti rugsėjo 15 dieną prieš Europos lygos rungtynes. Tuomet visi rezultatai buvo neigiami.

D. Barauskas teigė, kad pasaulinės pandemijos akivaizdoje buvo apribojęs savo socialinį gyvenimą ir neįsivaizduoja, kaip galėjo užsikrėsti: „Visą laiką buvo tik treniruotės. Toks sportininko režimas – po treniruotės namo. Tai tikrai nežinau ir negalėčiau pasakyti, iš kur tai galėtų būti. Visada yra galvoje mintis, kad pasaulyje dabar yra tokia situacija. Visur nešiojiesi kaukę ir esi pripratęs tai daryti. Visur elgiesi atsargiau, nes žinai, kad kažkada tave tikrins. Nenori paskui praleisti rungtynių ar izoliuotis. Tai tikrai vengdavome visų viešų vietų.“

Kitaip nei prestižinėse Europos futbolo lygose, Lietuvoje futbolininkai nėra prevenciškai tikrinami prieš šalies čempionato rungtynes. D. Barauskas mano, kad dažnesni testai leistų ramiau jaustis žaidėjams: „Manau, kad tai būtų žinoma geriau. Vien dėl to, kad žaidėjai ramiau jaustųsi žinodami. Nors ir dabar nemanau, kad kažkas tikisi, jog serga. Dėl ramybės būsenos gal tai būtų geras variantas.“

Futbolininkas nerimauja, kad galėjo apkrėsti savo artimuosius. Kol kas visi izoliavosi ir laukia testų rezultatų bei jaučiasi gerai: „Žinoma, jautiesi nemaloniai dėl to, bet tikiuosi, kad viskas bus gerai.“

Lietuvos futbolo rinktinė trečiadienį žais draugiškas rungtynes su Estija, o spalio 11 ir 14 dienomis UEFA Tautų lygos rungtynes su Baltarusija ir Albanija namuose. Visas trejas rungtynes transliuos LRT PLIUS kanalas ir portalas LRT.lt.