Sportas

2020.10.10 13:54

Pas pasaulinio garso trenerius Kanadoje patekę Lietuvos čiuožėjai dėl pandemijos įstrigo Helsinkyje

Paulius Cubera, LRT.lt2020.10.10 13:54

Koronaviruso pandemija smarkiai paveikė ir dailiojo čiuožimo pasaulį, kuris po truputį rengiasi grįžti su didžiojo prizo etapais. Pirmas jų JAV numatytas jau spalio pabaigoje, tačiau Lietuvos ledo šokėjus varžybose išvysime tik lapkričio viduryje.

Lietuvos ledo šokėjų pora Saulius Ambrulevičius ir Allison Reed jau du mėnesius Helsinkyje treniruojasi pas pasaulio čempioną italą Maurizio Margaglio, tačiau norėjo išvykti į Kanadą.

Anksčiau Vokietijoje, Obersdorfe, dirbę šokėjai gavo pasaulinio lygio trenerių kvietimą ir jų namų baze turėtų tapti Monrealis.

Lietuvos atstovus į savo treniruotes pasikvietė Marie-France Dubreuil ir Patrice`as Lauzonas, pas kuriuos treniruojasi ir tokios garsenybės kaip 5 kartus Europos ir 4 kartus pasaulio čempionai Gabriella Papadakis ir Guillaume`as Cizeronas.

„Ne taip lengva patekti pas tuos trenerius, bet mūsų pora juos sudomino, jie jiems patinka. Labai smagu. Jie Obersdorfe buvo lyderiai, o kai esi lyderis – visi mokosi iš tavęs. Tu neturi iš ko mokytis. Kai treniruojiesi su stipresniais, motyvacija ir tobulėjimas visai kitas. Ten labai daug elitinių sportininkų, kai su tokia kompanija treniruosiesi, progresas turėtų būti dar didesnis“, – pasakojo Lietuvos dailiojo čiuožimo federacijos prezidentė Lilija Vanagienė.

Dėl koronaviruso pandemijos Kanada yra labai apribojusi keliones į ir iš šalies, tad kol kas Saulius ir Allison treniruojasi ir artimiausioms varžyboms rengiasi Suomijoje.

Lapkričio 13–15 dienomis A. Reed ir S. Ambrulevičius dalyvaus didžiojo prizo varžybose Prancūzijoje.

„Mūsų pora gavo kvietimą į Grenoblį Prancūzijoje, tik tiek, kad neaiškumo daug, nes ten labai blogėja padėtis. Dabar sportininkai yra suskirstyti regionais. Tie, kurie treniruojasi Europoje, važiuoja į Grenoblį, kas treniruojasi Rusijoje – startuoja Rusijoje, kas Azijoje – tas Japonijoje ir pan. Kad nebūtų didelio judėjimo“, – pasakojo L. Vanagienė.

Pirmas didžiojo prizo etapas vyks spalio 24–25 d. JAV, antrasis – spalio 30–lapkričio 1 d. Kanadoje.

A. Reed ir S. Ambrulevičius iš pradžių turėjo startuoti Kanadoje, tačiau užstrigus Helsinkyje jų startas buvo perkeltas į Paryžių.

„Mūsų pora niekaip negali privažiuoti iki savo naujos bazės Monrealyje. Turime oficialius kvietimus, viskas suderinta, vyksta konsultacijos nuotoliniu būdu. Mums padeda ir Kanados ambasada, tačiau vis tiek negalime prisikasti iki jų“, – sakė L. Vanagienė.

Net jei situacija pasikeistų ir į Kanadą jie galėtų išvykti, bent iki lapkričio varžybų Grenoblyje tai nebūtų daroma. Po jų, kai tik bus galima, Saulius ir Allison išvyks į Kanadą ir ten treniruosis iki pat 2022-ųjų žiemos olimpinių žaidynių Pekine.

Tiesa, norint startuoti ten, Allison visų pirma turi tapti Lietuvos piliete. L. Vanagienė užtikrintai sako, kad tai padaryti pavyks.

„Klausimas kol kas stovi vietoje, tik tiek, kad esame susisiekę su prezidentūra, gavę visą sąrašą dokumentų, kurių reikia. Dar šiemet kreipsimės oficialiai ir paduosime visus dokumentus. Šiuo metu visiems labiausiai rūpi rinkimai.

Tikiuosi, gausime, nes turime daug pliusų, daug svarbių dalykų, kurių nebuvo su ankstesniais prašymais“, – sakė L. Vanagienė.

Anksčiau LRT.lt Saulius yra pasakojęs, kad jo porininkė daug laiko praleidžia Lietuvoje ir stengiasi įsilieti į vietos bendruomenę.

„Aš pats nustebęs, kaip ji įsilieja. Viskas išeina labai geranoriškai ir natūraliai. Mano draugai ir šeima čia yra tikri lietuviai, bet nereikėjo net pusdienio – ji kaip sava. Jai Lietuvoje patinka, ji nori visur važiuoti, viską pamatyti. Mūsų žmonės kitokie nei amerikiečiai, bet jai kažkaip limpa. Noriai mokosi lietuviškų frazių, jai patinka, nors kartais ir skamba juokingai. (Juokiasi.) Pernai su ja buvome padarę seminarą, vaikams ji labai patiko. Ji toks žmogus – traukia kitus“, – apie ledo šokių partnerę birželį kalbėjo S. Ambrulevičius.

Visus dailiojo čiuožimo pasaulio taurės etapus transliuos LRT.

Varžybų tvarkaraštis:

Spalio 24–25 d. – JAV didysis prizas Las Vegase;

Spalio 30–lapkričio 1 d. – Kanados didysis prizas Kilounoje;

Lapkričio 6–7 d. – Kinijos didysis prizas Čongčinge;

Lapkričio 13–15 d. – Prancūzijos didysis prizas Grenoblyje (dalyvaus A. Reed ir S. Ambrulevičius);

Lapkričio 20–22 d. – Rusijos didysis prizas Maskvoje;

Lapkričio 27–29 d. – Japonijos didysis prizas Osakoje;

Gruodžio 10–13 d. – didžiojo prizo finalas Kinijoje, Pekine.