Sportas

2016.01.10 09:25

Lietuviai sėkmingai įveikė septintą Dakaro ralio etapą

BNS 2016.01.10 09:25

Pietų Amerikoje septintą kartą vykstančiame XXXVI Dakaro ralyje šeštadienį reido dalyviams iš Ujūnio Bolivijoje į Saltą Argentinoje teko įveikti 793 km, o septintojo etapo greičio ruožas dėl liūčių buvo sutrumpintas iki 336 km.

Beje, etape užfiksuotas incidentas, kuriame žuvo 63-jų metų žiūrovas. Avarija įvyko Bolivijos teritorijoje 82-ame etapo kilometre. Lyjant lietui 409 numeriu pažymėtu automobiliu važiuojantis prancūzas Lionelis Baudas partrenkė žmogų, kuris nuo gautų traumų mirė vietoje. Tai buvo jau 67-oji Dakaro ralio istorijoje auka ir pirmasis žiūrovas, žuvęs trasoje nuo 2010 metų.

Greičiausiai iš lietuvių septintą etapą vėl baigė „Toyota Hilux“ važiuojantis Benedikto Vanago ekipažas, kuris sugaišo 3 valandas 56 minutes 32 sekundes ir užėmė 32-ą vietą.

„Turėjome du greičio ruožus: vieną Bolivijoje, kitą Argentinoje. Viskas pagal planą. Tik keletas niuansų pakišo koją ir atėmė apie 10 minučių nuo geresnio rezultato. Bolivijoje pamatėme nuo kelio nulėkusio ir ant krūmynų pakibusio lenko Adamo Malyszo (mūsų bičiulio ir daugkartinio pasaulio slidžių šuolių nuo tramplino čempiono) „Mini“. Šturmanas jau buvo pasiruošęs virvę, tad nusprendėm jam padovanoti 30 sekundžių savo laiko. Nuvažiavus nuo kelio prasmegom į be galo birų smėlį. Kol išsivadavom, praradom apie 6 minutes. Dar kelias minutes praradom Argentinos greičio ruože dėl navigacinių niuansų. Dabar komanda „General Financing – Autopaslauga by Pitlane“ vyksta į Saltą, kur sekmadienį turės poilsio dieną“, – savo paskyroje socialiniuose tinkluose po finišo rašė B. Vanagas.

58-as šįsyk buvo taip pat su „Toyota Hilux“ lenktynėse dalyvaujantis Antano Juknevičiaus ekipažas, kuris užtruko 4 valandas 51 minutę 51 sekundę, o 7 minutėmis ilgiau greičio ruože užsibuvęs „Seat'u“ Dakarą tęsiantis Vaidoto Žalos ekipažas liko 62-as tarp 84 greičio ruožą baigusių sportininkų.

„Pravažiavus vos 2 kilometrus nuo starto linijos trūko vienas iš „Overdrive“ dirželių. Kartu su Mindaugu Jurgelėnu gedimą pašalinome, bet užtrukome apie 40 minučių ir likusią greičio ruožo dalį turėjome kilti iš rikiuotės galo. Vėl teko daryti labai daug, dažnai pavojingų, lenkimų, tik šį kartą atsirado ir tokių, kurie nenorėjo mūsų praleisti, taigi 30 km važiuodavome ieškodami progos ir galimybių aplenkti. Tiek Mindaugas, tiek aš iki šiol visiškai nedarome klaidų, todėl labai apmaudu, kad technika gadina mūsų rezultatą. Dabar turėsime laisvą dieną, peržvelgsime visą techninį pasiruošimą ir antroje Dakaro pusėje privalome atsigriebti“, – po finišo kalbėjo Antanas Juknevičius.

„Pirmą greičio ruožo dalį baigėme, netrukus startuosime – antroje atkarpoje. Pradžia buvo įkvepianti, aplenkėme keletą varžovų. Bet įpusėjus ruožui ir vėl kaprizus pradėjo rodyti turbina: teko etapą baigti „avariniu režimu“. Turbinos problemos neleido važiuoti greičiau, bet iki finišo atriedėjome. Šeštadienį – poilsio diena, kurios labai labai reikia“, – pranešė „Agrorodeo“ komandos sportininkai.

27-ą pergalę Dakaro etapuose iškovojo šeštadienį greičiausiai važiavęs ispanas Carlosas Sainzas („Peugeot“), 38 sekundėmis aplenkęs lyderio poziciją bendroje įskaitoje susigrąžinusį devyniskart pasaulio autoralio (WRC) čempioną prancūzą Sebastieną Loebą („Peugeot“), bei beveik pustrečios minutės – trečią vietą etape užėmusį bei nugalėtojo titulą ginantį Nasserą Al-Attiyah'ą („Mini“) iš Kataro:

1. Carlos Sainz (Ispanija), „Peugeot“              3 val. 19 min. 03 sek.

2. Sebastien Loeb (Prancūzija), „Peugeot“                atsiliko 38 sek.

3. Nasser Al-Attiyah (Kataras), „Mini“                          3:22

4. Stephane Peterhansel (Prancūzija), „Peugeot“                 3:27

5. Mikko Hirvonen (Suomija), „Mini“                             4:27

6. Cyril Despres (Prancūzija), „Peugeot“                        5:24

7. Ginel De Villers (Pietų Afrika), „Toyota“                    5:25

8. Yazzeed AlRajhi (Saudo Arabija), „Toyota“                    6:42

9. Lleroy Poulter (Pietų Afrika), „Toyota“                      6:57

10.Nani Roma (Ispanija), „Mini“                                 7:16

...

32.Benediktas Vanagas (Lietuva), „Toyota“                      37:29

...

58.Antanas Juknevičius (Lietuva), „Toyota“                   1:32:48

...

62.Vaidotas Žala (Lietuva), „Seat“                           1:39:40

...

Bendroje lenktynių įskaitoje po septynių etapų aukščiausiai iš lietuvių esantis Benediktas Vanagas smuktelėjo į 27-ą vietą, Antanas Juknevičius pakilo į 40-ąją poziciją, o Vaidotas Žala – 77-tas tarp 83-jų klasifikuotų ekipažų.

Automobilių įskaitos lyderio poziciją susigrąžinęs Sebastienas Loebas dabar 2 minutėmis ir 22 sekundėmis lenkia į antrą vietą smuktelėjusį vienuolika kartų Dakare triumfavusį (penkissyk su automobiliu ir šešissyk su motociklu) legendinį tėvynainį Stephane'ą Peterhanselį, kuris etape liko ketvirtas.

Nugalėtojo titulą ginantis Nasserą Al-Attiyah'ą („Mini“) iš Kataro bendroje įskaitoje lieka ketvirtas, tačiau nuo pirmaujančio prancūzo jau atsilieka 17 minučių ir 36 sekundes:

1. Sebastien Loeb (Prancūzija), „Peugeot“         21 val. 46 min. 28 sek.

2. Stephane Peterhansel (Prancūzija), „Peugeot“  atsilieka 2 min. 22 sek.

3. Carlos Sainz (Ispanija), „Peugeot“                           4:50

4. Nasser Al-Attiyah (Kataras), „Mini“                         17:36

5. Mikko Hirvonen (Suomija), „Mini“                            32:53

6. Ginel De Villers (Pietų Afrika), „Toyota“                   33:41

7. Lleroy Poulter (Pietų Afrika), „Toyota“                     40:19

8. Yazzeed AlRajhi (Saudo Arabija), „Toyota“                   42:51

9. Vladimir Vasiljev (Rusija), „Toyota“                        53:46

10.Emiliano Spataro (Argentina), „Renault“                   1:15:45

...

27.Benediktas Vanagas (Lietuva), „Toyota“                    3:43:25

...

40.Antanas Juknevičius (Lietuva), „Toyota“                   6:18:48

...

77.Vaidotas Žala (Lietuva), „Seat“                          16:12:08

Motociklininkų klasėje septintą etapą laimėjo pirmą pergalę iškovojęs prancūzas Antoine'as Meo (KTM), beveik 2 minutėmis aplenkęs antroje vietoje likusį argentinietį Keviną Benavidesą („Honda“ bei beveik 4 minutėmis – trečiojoje pozicijoje likusį kitą prancūzą Michaelą Metge'ą („Honda“):

1. Antoine Meo (Prancūzija), KTM                   2 val. 27 min. 27 sek.

2. Kevin Benavides (Argentina), „Honda“           atsiliko 1 min. 53 sek.

3. Michael Metge (Prancūzija), „Honda“                          3:51

4. Helder Rodriguez (Portugalija), „Yamaha“                     4:28

5. Toby Price (Australija), KTM                                 4:33

...

31.Paulo Goncalves (Portugalija), „Honda“                      12:57

Po septinto etapo naujuoju lyderiu bendroje įskaitoje tapo penktą vietą šeštadienį užėmęs australas Toby's Price'as (KTM), 6 minutėmis ir 12 sekundžių lenkiantis aštuntą vietą etape užėmusį slovaką Stafaną Svitko (KTM).

Lyderio poziciją bendroje įskaitoje praradęs portugalas Paulo Goncalvesas („Honda“) šeštadienį finišo liniją kirto tik 31-as ir smuktelėjo į trečią vietą:

1. Toby Price (Australija), KTM                   22 val. 55 min. 42 sek.

2. Stefan Svitko (Slovakija), KTM                atsilieka 6 min. 12 sek.

3. Paulo Goncalves (Portugalija), „Honda“                       7:49

4. Kevin Benavides (Argentina), „Honda“                        17:49

5. Antoine Meo (Prancūzija), KTM                               17:54

Sekmadienį Dakare vienintelė poilsio diena, o pirmadienį reido dalyviams aštuntame etape Argentinoje iš Saltos į Beleną teks įveikti 766 km. iš kurių greičio ruožą sudarys 393 km.