Sportas

2020.10.04 12:34

Londono maratone – įspūdingas naujojo čempiono finišas ir Kančiui koją pakišęs mėšlungis

LRT.lt2020.10.04 12:34

Sekmadienį Londone įvyko pirmosios oficialios aukščiausio lygio maratono varžybos po koronaviruso pandemijos. Paprastai balandžio pabaigoje vykstantis renginys perkeltas į rudenį, o jame bėgo ir lietuvis Remigijus Kančys.

Vyrų grupėje pirmą kartą savo karjeroje triumfavo 24-erių metu Shura Kitata, įspūdingai spurtavęs finišo tiesiojoje ir trasą įveikęs per 2 val. 5 min. 41 sek.

Finišas tapo tikru varžybų desertu – S. Kitatai į atlapus kibo Vicentas Kipchumba (2 val. 5 min. 42 sek.) ir Sisay Lemma (2 val. 5 min. 45 sek.). Paskutiniais finišo metrais į priekį buvo įsiveržęs V. Kipchumba, tačiau S. Kitata sukaupė paskutines jėgas ir įspūdingu tempu įbėgo į finišo liniją.

Fiasko patyrė nuo 2013-ųjų metų pergales skynęs varžybų rekordininkas Eliudas Kipchoge. Jis finišavo vos aštuntoje vietoje (2 val. 6 min. 49 sek.), nuo savo geriausio rezultato atsilikęs daugiau nei keturiomis minutėmis.

R. Kančiui maratonas baigėsi įveikus pusę distancijos. Lietuviui, siekusiam šalies rekordo, koją pakišo mėšlungis, todėl jis turėjo pasitraukti iš trasos.

Po varžybų R. Kančys teigė: „Traukė kojas mėšlungis ir teko pasitraukti iš varžybų. Gaila, kad taip įvyko, nes bėgosi gerai. Tenka priimti tai kaip skaudžią patirtį, nusiraminti, išanalizuoti, kodėl taip atsitiko ir judėti savų tikslų link. Ačiū už didelį palaikymą.“

Moterų grupėje čempionės titulą apgynė 26-erių metų pasaulio rekordininkė Brigid Kosgei.

Kenijos maratonininkė distanciją įveikė per 2 val. 18 min. 58 sek. Praėjusiais metais B. Kosgei Londono maratone finišavo 38 sek. greičiau.

Jai atiteko 30 tūkst. JAV dolerių piniginis prizas.

Antroje vietoje liko Sara Hall iš JAV – 2 val. 22 min. 1 sek. Trečia finišavo Ruth Chepngetich, nuo amerikietės atsilikusi tik keturiomis sekundėmis.

Sportininkai Londone susidūrė su itin sunkiomis oro sąlygomis – nuo pat ryto pylė lietus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt