Sportas

2016.01.08 10:26

V. Žala tęsia Dakaro ralį

Mindaugas Augustis, DELFI.lt2016.01.08 10:26

Kol Benediktas Vanagas ilsėjosi po sudėtingiausio iš iki šiol buvusių Dakaro ralio etapų, o Antanas Juknevičius vargais negalais nusiyrė iki finišo, lenktynių naujokas Vaidotas Žala su šturmanu Sauliumi Jurgelėnu trasoje užsiėmė automobilio ardymo darbais. 

Prienuose konstruotas „Seat Leon Dakar“ prototipinis visureigis, komandos meiliai vadinamas „bitute“, sustojo neįveikęs nė pirmo 321 km ilgio greičio ruožo trečdalio.

Nors penkto etapo išvakarėse ralio naujokai labiausiai nuogąstavo dėl vieno iš pusašių ir turbinos, kurių remontuoti komandos mechanikams bivake neleido maratono etapo taisyklės, pasirodė, kad bėda po vieną nevaikšto.

Kaip DELFI informavo komandos atstovai, iš pradžių įtarta, kad į variklį galėjo patekti vandens. Bet ši versija atmesta įsitikinus, kad oro tiekimo sistema – sausa.

Ekipažo nariai, konsultuodamiesi telefonu su finiše jų laukiančiu visureigio autoriumi Dariumi Biesevičiumi, ilgas valandas ieškojo gedimo priežasties ir būdų, kaip ją pašalinti. Lengvai pasiduoti debiutantai nebuvo nesiteikę, ir jų atkaklumas atsipirko.

Po ilgų konsultacijų telefonu su komandos mechanikais, lenktynininkai sugebėjo užvesti automobilį ir, pakeitę sugedusį kuro siurblį, pasiekti finišą.

„Vieniši kalnuose irgi nesijautėme – gavome vietinių gyventojų dėmesio, pagalbos ir netgi vakarienę“, – geros nuotaikos neprarado lietuviai.

Papildyta 06.30 val. Oficialioje penkto etapo rezultatų suvestinėje V. Žalos pavardė iki šiol neatsirado, tačiau organizatoriai nurodo lietuvio starto numerį – 96-ą – penktadienį vyksiančiame šeštame etape. Tai turėtų reikšti, kad „Agrorodeo“ ekipažui pavyko naktį nusikasti iki bivako. Bet į lenktynėms skirtą laiko limitą V. Žala nesutilpo, todėl turėtų sulaukti solidžios nuobaudos.

Dar papildyta 7.56 val. Lietuvos laiku komandos atstovai DELFI patvirtino, kad V. Žalos ekipažas pasiekė finišą ir atidavė automobilį į mechanikų rankas. Paaiškėjo, kad problema kilo dėl degalų siurblio – pakeitę jį atsarginiu sportininkai sugebėjo pasiekti finišą.

Primename, kad greičio ruožą V. Žala ir S. Jurgelėnas pradėjo 57-i, antrą kontrolės punktą (iš 8) pravažiavo 50-i, ir tuomet įstrigo kone devynioms valandoms.

Bendroje įskaitoje po keturių etapų jie žengė 49-oje vietoje. Oficialioje penkto etapo rezultatų suvestinėje V. Žalos pavardė iki šiol neatsirado, tačiau organizatoriai nurodo lietuvio starto numerį – 96-ą – penktadienį vyksiančiame šeštame etape. Tai turėtų reikšti, kad „Agrorodeo“ ekipažas tęs lenktynes iš paskutinės pozicijos. Bet į lenktynėms skirtą laiko limitą V. Žala nesutilpo, todėl dar turėtų sulaukti solidžios nuobaudos, vargiai leisiančios greitai išsikapstyti iš rikiuotės galo.

Rezultatai gyvai

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt