Naujienų srautas

Sportas2016.01.07 15:19

Už plakatą „Lietuvių chame, klaupkis prieš lenkų poną“ – metai laisvės apribojimo

15min.lt 2016.01.07 15:19

Keturi Lenkijos Poznanės futbolo klubo „Lech“ sirgaliai nubausti laisvės apribojimo metams bausmėmis ir dar dvejus metus negalės patekti į savo komandos namų stadioną. Visa tai – už 2013 metais iškeltą plakatą su užrašu „Lietuvių chame, klaupkis prieš lenkų poną“ („Litewski chamie klęknij przed polskim panem“).

Kaip rašo tvn24.pl, Michalas N., Agnieszka K., Patrykas B. ir Tomaszas D. pripažinti kaltais dėl viešo asmenų įžeidimo dėl jų tautybės. 2013 metais Poznanėje žaidė vietos „Lech“ ir Vilniaus „Žalgiris“. 

Teismas nusprendė, kad šie keturi asmenys dalyvavo gaminant ir iškabinant stadione plakatą. Jį įnešė keliolikos asmenų grupė varžybų dieną.

Nuteistiesiems dar teks dirbti ir viešuosius darbus – 30 valandų.

Plakatas prieš kelerius metus sukėlė tarptautinį skandalą ir atnešė daug nemalonumų Poznanės futbolo klubui. „Lech“ sirgalių grupė dukart iškėlė plakatą su lietuvius įžeidžiančiu užrašu, už ką šie pseudofanai sulaukė kritikos. Incidentą pasmerkė Lenkijos užsienio reikalų ministerija ir kitos oficialios institucijos. Futbolo klubas taip pat atsiribojo nuo tokių veiksmų, pareikšdamas, kad stadione nėra vietos asmenims, kurie kelia ar bent jau remia plakatus su tautas ar šalis įžeidžiančiais įrašais.

Vis dėlto „Lech“ pasekmių neišvengė. Didžiosios Lenkijos vaivadijos vaivada Piotras Florekas uždarė sirgalių tribūną vienerioms rungtynėms, UEFA skyrė baudą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi