Sportas

2016.01.07 08:55

B. Vanagas įskaitoje pakilo aukščiausiai iš lietuvių

BNS2016.01.07 08:55

Septintąjį kartą Pietų Amerikoje vykstančiame XXXVI Dakaro ralyje trečiadienį sportininkams pagaliau pavyko įveikti pilną greičio ruožą, o iš viso Argentinoje jis nuvažiavo 629 km, iš kurių 429 km sudarė greičio ruožas.

Greičiausias iš lietuvių ketvirtajame etape buvo „Toyota Hilux“ važiuojantis Benedikto Vanago ekipažas, kuris sugaišo 4 valandas 8 minutes 2 sekundes ir užėmė 30-tą vietą.

„Šios dvi dienos – maratonas. Reiškia, kad apie 800 km greičio ruožą turėsime įveikti be komandos pagalbos (palyginimui, tai visų metų Lietuvos ralio čempionatas). Nusiteikimas šiai dienai – „SAFE MODE“. Toks džentelmeniškas „Toyotai“ dar nesu buvęs. Pirmus 150 km. kaip Don Kichotai kovėmės su dulkėmis. Apsistumdžius akyse prašviesėjo. Paskutinius 100 km. tempas krito, turėjom bėdų su vairo stiprintuvu. Iš praėjusių metų žinau pasekmes. Šiandien finišavome 30-ti. Norma – turint galvoje visą puokštę“, – po finišo sakė „General Financing – Autopaslauga by Pitlane“ komandai atstovaujantis B. Vanagas.

Taip pat su „Toyota Hilux“ lenktynėse dalyvaujantis Antano Juknevičiaus ekipažas trečiadienį etapą įveikė per 4 valandas 21 minutę 27 sekundes ir finišavo 40-tas.

Maratoniniai greičio ruožai yra Dakaro ralio vizitinė kortelė, net ir didžiausias varžybų žvaigždes nakčiai paliekanti be komandos. Tokių dienų metu trasoje klaidų darę ir automobilį apgadinę sportininkai miegoti į palapines eis su didžiulėmis dvejonėmis. Kitą rytą organizatoriai jiems suteiks vos 20 minučių reikiamiems darbams atlikti, o iškart po jų dalyviai pajudės į daugiau nei 600 kilometrų ilgio etapą, kurio metu Dakaro ralis persikels į Boliviją. Lietuvis Antanas Juknevičius teigė, jog tokiuose etapuose svarbu matyti kelis žingsnius į priekį ir džiaugėsi jog jo ekipažui tai daryti pavyko.

„Maratoniniuose greičio ruožuose strategija paprasta – neprisidribti ir palaikyti gerą tempą. Daug sportininkų neranda balanso tarp šių dalykų, todėl nusmunka į lentelės apačią, mums su Mindaugu puikiai sekėsi važiuoti atsargiai ir tikrai neblogu greičiu. Dar svarbiau, kad automobilis veikia be priekaištų ir prieš rytojaus startą turėsime atlikti įprastus darbus – patikrinti skysčių lygį, padangų slėgį ir kt. Džiaugiamės pasiektu rezultatu, jaučiame, kad įsibėgėjame ir rytoj jungsime dar aukštesnę pavarą,“ telefonu vos kirtęs finišo liniją įspūdžiais dalijosi Antanas Juknevičius.

„Seat'u“ važiuojantis Vaidoto Žalos ekipažas trečiadienį sugaišo 4 valandas 58 minutes 4 sekundes ir buvo 56-tas tarp 85-ių iki vidurnakčio (Lietuvos laiku) finišavusiųjų ekipažų automobilių klasėje.

Ketvirtąjį etapą laimėjo jau 66-ąją pergalę Dakaro etapuose iškovojęs bei vienuolika kartų Dakare triumfavęs (penkissyk su automobiliu ir šešissyk su motociklu) legendinis prancūzas Stephane'as Peterhanselis. Jis sugaišo 3 valandas 42 minutes 42 sekundes ir 11 sekundžių aplenkė antroje vietoje likusį ispaną Carlosą Sainzą („Peugeot“) bei 27 sekundėmis – trečiojoje pozicijoje finišavusį tačiau bendroje įskaitoje lyderio poziciją išsaugojusį devyniskart pasaulio autoralio (WRC) čempioną prancūzą Sebastieną Loebą („Peugeot“):

1. Stephane Peterhansel (Prancūzija), „Peugeot“    3 val. 42 min. 42 sek.
2. Carlos Sainz (Ispanija), „Peugeot“                    atsiliko 11 sek.
3. Sebastien Loeb (Prancūzija), „Peugeot“                         27
4. Nasser Al-Attiyah (Kataras), „Mini“                          4:57
5. Cyril Despres (Prancūzija), „Peugeot“                        5:44
6. Yazzeed Al Rajhi (Saudo Arabija), „Toyota“                   5:59
7. Lleroy Poulter (Pietų Afrika), „Toyota“                      6:15
8. Nani Roma (Ispanija), „Mini“                                 7:10
9. Orlando Terranova (Argentina), „Mini“                        7:43
10.Robby Gordon (JAV), „Gordini“                                8:34
...
30.Benediktas Vanagas (Lietuva), „Toyota“                      25:20
...
40.Antanas Juknevičius (Lietuva), „Toyota“                     38:45
...
57.Vaidotas Žala (Lietuva), „Seat“                           1:15:22
...

Bendroje lenktynių įskaitoje aukščiausiai iš lietuvių esantis Benediktas Vanagas pakilo į 38-ą vietą, Antanas Juknevičius pakilo į 39-ąją poziciją, o Vaidotas Žala smuktelėjo į 49-ą vietą tarp kol kas 85-ių klasifikuotų ekipažų.

Automobilių įskaitoje pirmaujantis Sebastienas Loebas po keturių etapų beveik 5 minutėmis lenkia į antrą vietą pakilusį Stephane'ą Peterhanselį.

Ketvirtą vietą etape užėmęs nugalėtojo titulą ginantis Nasserą Al-Attiyah'ą („Mini“) iš Kataro bendroje įskaitoje pakilo į trečiąją poziciją, tačiau jo atsilikimas nuo pirmaujančio prancūzo padidėjo iki 11 minučių:

1. Sebastien Loeb (Prancūzija), „Peugeot“          9 val. 44 min. 51 sek.
2. Stephane Peterhansel (Prancūzija), „Peugeot“  atsilieka 4 min. 48 sek.
3. Nasser Al-Attiyah (Kataras), „Mini“                         11:09
4. Lleroy Poulter (Pietų Afrika), „Toyota“                     12:31
5. Carlos Sainz (Ispanija), „Peugeot“                          13:04
6. Ginel De Villers (Pietų Afrika), „Toyota“                   13:19
7. Mikko Hirvonen (Suomija), „Mini“                            15:42
8. Cyril Despres (Prancūzija), „Peugeot“                       16:04
9. Bernhard Ten Brinke (Olandija), „Toyota“                    19:25
10.Vladimir Vasiljev (Rusija), „Toyota“                        20:08
...
38.Benediktas Vanagas (Lietuva), „Toyota“                    1:51:10
...
39.Antanas Juknevičius (Lietuva), „Toyota“                   1:55:56
...
49.Vaidotas Žala (Lietuva), „Seat“                           2:25:38
...

Motociklininkų klasėje ketvirtąjį etapą laimėjo ir lyderiu bendroje įskaitoje tapo jau dešimtą Dakarą važiuojantis portugalas Paulo Goncalvesas („Honda“).

Jis 429 km įveikė per 4 valandas 7 minutes 19 sekundžių ir, laimėjęs jau septintą šio maratono etapą karjeroje, pustrečios minutės aplenkė antrą bei trečią vietas užėmusius atitinkamai tėvynainį Rubeną Farią („Husqvarna“) ir argentinietį Keviną Benavidesą („Honda“):

1. Paulo Goncalves (Portugalija), „Honda“          4 val. 07 min. 19 sek.
2. Ruben Faria (Portugalija), „Husqvarna“         atsiliko 2 min. 35 sek.
3. Kevin Benavides (Argentina), „Honda“                         2:37
4. Joan Barreda Bort (Ispanija), „Honda“                        3:11
5. Toby Prince (Australija), KTM                                4:01
...
12.Stefan Svitko (Slovakija), KTM                               6:16

Naujuoju lyderiu motociklų klasėje tapęs Paulo Goncalvesas 2 minutėmis ir 17 sekundžių lenkia antrą vietą išsaugojusį argentinietį Keviną Benavidesą bei 3 minutėmis ir 3 sekundėmis – trečiojoje pozicijoje esantį ispaną Joaną Barredą Bortą („Honda“).

Po trijų etapų pirmavęs slovakas Stefanas Svitko (KTM) trečiadienį finišavo dvyliktas ir bendroje įskaitoje smuktelėjo į ketvirtą vietą:

1. Paulo Goncalves (Portugalija), „Honda“         10 val. 35 min. 17 sek.
2. Kevin Benavides (Argentina), „Honda“          atsilieka 2 min. 17 sek.
3. Joan Barreda Bort (Ispanija), „Honda“                        3:03
4. Stefan Svitko (Slovakija), KTM                               5:22
5. Ruben Faria (Portugalija), „Husqvarna“                       5:24

Ketvirtadienį penktajame etape iš Chuchujaus Argentinoje į Ujūnį Bolivijoje reido dalyviams teks įveikti 642 km, iš kurių 327 km sudarys greičio ruožai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.