Sportas

2016.01.07 08:40

B. Vanagas pasiekė aukščiausią rezultatą šiemet Dakare: užėmė 30-ą vietą

15min.lt 2016.01.07 08:40

Ketvirtas Dakaro etapas yra sudėtingiausias iš visų, buvusių iki šiol. Trečiadienio greičio ruožas ne tik trunka daugiau nei 400 km, bet jo pabaigoje lenktynininkai negalės gauti mechanikų pagalbos. Ketvirtadienį ryte jie turės sėsti į tokią transporto priemonę, kurią trečiadienio vakarą paremontavo patys tais įrankiais, kuriuos vežėsi kartu.

Į pabaigą artėjant ketvirtam Dakaro ralio etapui, lietuviai laikosi prieš lenktynes atskleistų planų: kas žadėjo tausoti techniką, o kas – spausti kiek įmanoma greičiau. Geriausiai sekėsi Benedikto Vanago ir Sebastiano Rozwadowskio ekipažui, demonstravusiam aukštą tempą viso ketvirto etapo metu ir pasiekusiam finišą 30-oje vietoje.

„Pakilus į daugiau kaip 3 km aukštį ralyje įsigalioja kitos taisyklės. Žemesnė oro temperatūra, ženkliai sumažėjęs deguonies kiekis važiavimą keičia iš esmės“, – rašė B.Vanagas po finišo. Jis teigė, kad kalnams komanda buvo pasiruošusi, tai įrodo ir pagerinta pozicija - startavę 36-oje, jie finišavo 30-oje.

Antanas Juknevičius su Mindaugu Slapšiu pakilo keliolika pozicijų nuo starto vietos ir viso greičio ruožo metu kovojo dėl vietos keturiasdešimtuke. Po dešimties kontrolės punktų (iš 11) jų pozicija buvo 39-a, tačiau finiše lietuviai nukrito į 40-ąją poziciją.

Tuo tarpu Vaidotas Žala su Sauliumi Jurgelėnu, iki trečiadienio buvę greičiausiu lietuvišku ekipažu Dakare, skuba mažiau ir po devynių kontrolės punktų užima 56-ą vietą. Toks buvo jų planas, kurį ekipažas atskleidė prieš išvažiuodami – tausoti techniką, kadangi maratoniniame greičio ruože kažką remontuoti yra itin sudėtinga.

Vakare pastatę automobilius, lenktynininkai juos turės remontuoti patys ir naudotis įrankiais, kuriuos atsivežė tuo pačiu automobiliu. Be mechanikų pagalbos jie turės išsiversti iki ketvirtadienio vakaro.