2020.10.01 20:20

Šaltus nervus pademonstravęs Jokubaitis nukalė pergalę Graikijoje

LRT.lt2020.10.01 20:20

Kauno „Žalgiris“ pradėjo pasirodymą naujajame Eurolygos sezone. Į Graikiją išvykę Martino Schillerio auklėtiniai priėmė Pirėjo „Olympiakos“ komandos iššūkį. Dviženklį taškų atsilikimą ketvirtajame kėlinyje panaikinęs „Žalgiris“ iš Graikijos grįžta su kovinga pergale – 68:67 (23:18, 11:19, 13:21, 21:9).

Rungtynių nugalėtojas sprendėsi paskutinę ketvirtojo kėlinio minutę. „Olympiakos“, likus žaisti daugiau nei 10 sekundžių, dar turėjo taško pranašumą. Visgi kovingai po savo krepšiu žaidęs Rokas Jokubaitis atkovojo kamuolį ir išprovokavo pražangą.

Lemiama „Žalgirio“ ataka Pirėjuje ir pergalę išplėšę Jokubaičio baudų metimai

Jo rankos lemiamu metu nedrebėjo ir du taiklūs baudos metimai nulėmė pirmąją žalgiriečių pergalę šiame sezone.

Rungtynės „Žalgiriui“ prasidėjo gana neblogai, tačiau kiti du kėliniai kauniečiams buvo itin nesėkmingi puolime: per antrąjį įmesta vos 11 taškų, trečiajame – 13.

Visgi lemiamo ketvirčio metu „Žalgiris“ pabudo – sėkmingas žaidimas tiek puolime, tiek gynyboje (varžovai įmetė vos 9 taškus – LRT) nulėmė pergalę.

Žalgiriečių gretose rezultatyviausiai sužaidė Marius Grigonis – 15 taškų. Rungtynių herojus R. Jokubaitis į graikų krepšį įmetė 12 taškų.

Tiek pat nugalėtoju gretose surinko Hassanas Martinas.

„Žalgiris“: Marius Grigonis 15 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), Joffrey Lauvergne’as 13, Rokas Jokubaitis 12, Thomasas Walkupas, Lukas Lekavičius ir Artūras Milaknis – po 6.

„Olympiakos“: Hassanas Martinas 12, Vassilis Spanoulis 9, Aaronas Harrisonas ir Aleksandras Vezenkovas – po 8, Shaquielle’as McKissicas 7.

Svarbiausi rungtynių įvykiai:

Galutinis rezultatas: Pirėjo „Olympiakos“ – Kauno „Žalgiris“ 67:68 (18:23, 19:11, 21:13, 9:21)

Puiki „Žalgirio“ pradžia ketvirtajame kėlinyje – Artūras Milaknis pataiko tritaškį, M. Grigonis susikuria progą iš po krepšio ir atsilikimas jau tik šeši taškai (54:60).

M. Grigonio puikus žaidimas tęsiasi – taiklus šūvis iš toli, leidžiantis išsilaikyti kovoje dėl pergalės (57:62).

„Žalgiris“ toliau rodo charakterį ir atsilieka tik per metimą (63:64). Puikiai varžovų baudos aikštelėje sužaidė R. Jokubaitis, įmetęs du taškus su pražanga.

Pačioje rungtynių pabaigoje, kai sprendėsi nugalėtojas, R. Jokubaitis atkovojo kamuolį po varžovų krepšiu ir išprovokavo pražangą. Jauno žaidėjo rankos lemiamu metu nesudrebėjo ir du taiklūs baudos metimai padovanojo pirmąją pergalę kauniečiams šiame Eurolygos sezone.

Po trečiojo kėlinio: Pirėjo „Olympiakos“ – Kauno „Žalgiris“ 58:47 (18:23, 19:11, 21:13)

Slopi „Žalgirio“ pradžia trečiajame kėlinyje – keturi taškai po trijų minučių. Tiesa, varžovai taip pat neblizga puolime, o tai leidžia „Žalgiriui“ išlaikyti nedidelį atsilikimą.

Ugnelės į „Žalgirio“ žaidimą puolime įneša J. Lauvergne‘as – du taškai su pražanga ir rezultatas jau lygus (41:41).

Po kelių sėkmingų epizodų „Žalgiris“ vėl ėmė klysti, kai tuo metu varžovai įsivažiavo puolime – kauniečių deficitas išaugo iki 8 taškų. Žalgiriečių situacija negerėja – „Olympiakos“, sužaidus daugiau nei 7 minutes, įgyja dviženklę persvarą (52:41).

Į lemiamą ketvirtį „Žalgiris“ žygiuoja su tuo pačiu 11 taškų deficitu. Trečiajame kėlinyje kauniečiai vėl buvo itin blankūs puolime – vos 13 taškų.

Po antrojo kėlinio: Pirėjo „Olympiakos“ – Kauno „Žalgiris“ 37:34 (18:23, 19:11)

Antrajame kėlinyje – apylygis žaidimas. „Žalgiris“ iš pradžių sėkmingai rinko taškus, tačiau sužaidus penkias minutes rezultatas tampa lygus – 29:29.

Itin nerezultatyvus „Žalgirio“ žaidimas antrajame ketvirtyje – 11 taškų.

Antrojo kėlinio pusėje – nedidelis „Olympiakos“ pranašumas. „Žalgiris“ ėmė daugiau klysti, o tuo pasinaudojusi Pirėjo ekipa į rūbinę nužygiavo turėdama 3 taškų persvarą.

Po pirmojo kėlinio: Pirėjo „Olympiakos“ – Kauno „Žalgiris“ 18:23

Žalgiriečių startinis penketas: Joffrey Lauvergne‘as, Nigelis Hayesas, Steve‘as Vasturia, Marius Grigonis, Thomasas Walkupas.

Pirmasis taškų sąskaitą atidaro J. Lauvergne‘as (2:0). Visgi „Olympiakos“ atsako penkiais taškais (2:5), o pirmąjį tritaškį pataikė Aaronas Harrisonas.

„Žalgiriui“ nesiseka metimai iš tolimos distancijos. „Olympiakos“ vienu metu turėjo 7 taškų persvarą, tačiau puikus Roko Jokubaičio prasiveržimas ir J. Lauvergne‘o metimas iš po krepšio grąžina pusiausvyrą – 7:10.

Sužaidus beveik 7 minutes, „Žalgiris“ susigrąžina pranašumą – 11:10. Rezultatą leido persverti efektyvus Luko Lekavičiaus žaidimas. Jau kitos atakos metu pirmąjį tritaškį pataiko R. Jokubaitis.

Prasidėjus paskutinei kėlinio minutei, A. Rubitas blokuoja varžovo metimą, o A. Milaknis kitos atakos metu pataiko tritaškį ir „Žalgirio“ pranašumas auga iki 6 taškų (21:15).