Sportas

2016.01.06 15:52

Baudos minutes išdalinę teisėjai nepalietė tik V. Žalos

DELFI.lt 2016.01.06 15:52

Oficialius antradienį vykusio trečio Dakaro ralio etapo rezultatus per naktį patvirtinę lenktynių organizatoriai baudos minučių nepašykštėjo ir automobilių įskaitoje kovojantiems Lietuvos ekipažams.

Benediktas Vanagas ir lenkas Sebastianas Rozwadowskis („Toyota Hilux Overdrive“) gavo pustrečios baudos minutės, kurios etapo rezultatų suvestinėje nustūmė komandą iš 31-os į 37-ą vietą.

Dvi baudos minutes užsidirbo Antanas Juknevičius ir Mindaugas Slapšys („Toyota Hilux Overdrive“), nukritę dviem laipteliais į 54-ą poziciją.

Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas („Seat Leon Dakar“) nuobaudų išvengė, todėl palypėjo pakopa aukščiau – į 44-ą vietą.

Baudos minučių po greičio ruožo finišo iš viso sulaukė 23 ekipažai iš 102 oficialiai klasifikuotų, todėl pasikeitė ir situacija bendroje įskaitoje.

Daugiausiai laimėjo V. Žala, šoktelėjęs per dvi vietas ir dabar besirikiuojantis 39-as.

Nors patys gavo nuobaudų, tiek A. Juknevičius, tiek B. Vanagas pakilo vienu laipteliu – atitinkamai į 42-ą ir 48-ą vietą.

Pastarasis kol kas iš lietuvių yra surinkęs daugiausiai baudos minučių – septynias su puse, A. Juknevičius jų turi keturias, o V. Žala yra vienas iš 35 pilotų, kurie bausti dar nebuvo.

Teisėjai pakoregavo ir lyderių rikiuotę: antras finišavęs ispanas Carlosas Sainzas („Peugeot“) gavo vieną baudos minutę, bet bendroje įskaitoje išsilaikė dešimtas.