Sportas

2020.10.01 14:30

Arminas Jasikonis pabudo iš komos ir dalijasi nuotrauka iš ligoninės lovos

atnaujinta 17.40
LRT.lt2020.10.01 14:30

Visą Lietuvos motociklų sporto bendruomenę kaip reikiant išgąsdinęs motokrosininkas Arminas Jasikonis sveiksta sparčiais žingsniais. Italijos ligoninėje lietuvis jau pabudo iš komos.

Kaip skelbia Lietuvos motociklų sporto federacijos (LMSF) feisbuko puslapis, A. Jasikonis pabudo iš komos ir iš reanimacinio skyriaus perkeltas į pastovios priežiūros palatą.

Atnaujinta 17:40. A. Jasikonio komandos „Ice One Racing“ išplatintame pranešime priduriama, kad sportininkas gali judinti visas kūno dalis ir tai daryti nejausdamas skausmo. Be to, vos tik pabudęs iš komos jis sklandžiai bendravo tiek su medicinos personalu, tiek su šeimos nariais. Jau netrukus lietuvis galės pradėti reabilitaciją.

Vaikino būklė sparčiai gerėja, medikai toliau svarsto, kaip bus tęsiamas jo gydymas.

Kaip trečiadienį LRT.lt buvo sakęs LMSF prezidentas Robertas Benediktavičius, yra svarstoma perkelti A. Jasikonį tolimesniam gydymui ir reabilitacijai į Austriją, kur yra įsikūrusi motokrosininko komanda.

Sveikas sugrįžęs į šį pasaulį Arminas Jasikonis 👏🏻👏🏻👏🏻 Privertei tu mus pasijaudinti!!! 😀 Puikios naujienos iš...

Posted by LMSF-Lietuvos motociklų sporto federacija on 2020 m. spalio 1 d., ketvirtadienis

Primename, kad skaudžią avariją A. Jasikonis patyrė sekmadienį vykusiame pasaulio motokroso čempionato 9-ajame etape, kai po šuolio per trampliną nusileido ant priekinio rato ir smarkiai susitrenkė galvą.

Lietuvis buvo sraigtasparniu nugabentas į ligoninę, kur dėl kraujo išsiliejimo į smegenis jam buvo sukelta dirbtinė koma, siekiant sustabdyti smegenų tinimą.

Daugiau gyvybei pavojų keliančių traumų ar lūžių sportininkas nepatyrė, tiesa, jam plyšo plautis. Vis dėlto iki šios dienos medikų prioritetas buvo sustabdyti smegenų tinimą ir pirmiausia gydyti galvos traumą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt