Sportas

2020.10.01 15:35

Antrajame šių metų tarpusavio susitikime Berankis neprilygo Serbijos teniso žvaigždei

LRT.lt2020.10.01 15:35

Ričardas Berankis (ATP-66) baigė pasirodymą šių metų „French Open“ turnyre. Antrą kartą šiais metais su pirmąja planetos rakete susitikęs lietuvis neturėjo jokių šansų – Novakas Džokovičius triumfavo rezultatu 6:1, 6:2, 6:2 ir pateko į trečiąjį turnyro etapą.

Tenisininkų kova truko viso labo 1 valandą ir 23 minutes. Pasirodyti sėkmingiau R. Berankiui sutrukdė mačo metu kankinę nugaros skausmai.

Antradienį pirmąją karjeros pergalę „French Open“ turnyre iškovojęs R. Berankis su Serbijos teniso superžvaigžde kovėsi trečiąjį kartą karjeroje.

2013-aisiais „US Open“ turnyre N. Džokovičius lietuviui nepaliko jokių šansų (6:1, 6:2, 6:2), o šių metų rugpjūčio 25 d. lietuvis Sinsinačio turnyre buvo arti nemažos staigmenos, kai pirmajame sete teko žaisti pratęsimą.

Vis dėlto pergalę iškovojo serbas – 7:6(7:2), 6:4.

R. Berankį įveikęs N. Džokovičius kitame turnyro etape susigrums su kolumbiečiu Danieliu Elahi Galanu Riverosu (ATP-153).

Mačo eiga:

1 setas. Užtikrinta Novako Džokovičiaus pradžia – serbas kiek paplušėjo savo padavimų metu, tačiau R. Berankio smūgiai jam didelių problemų nesukėlė ir pirmieji trys geimai baigėsi jo pergale – 3:0. Ketvirtojo geimo metu R. Berankio padavimai jau buvo geresni, o tai leido sušvelninti atsilikimą (1:3).

Po sėkmingo geimo R. Berankis vėl susidūrė su problemomis. N. Džokovičius pirmąjį setą, trukusį 22 minutes, laimėjo įtikinimai – 6:1.

2 setas. Pirmajame geime R. Berankis padarė neišprovokuotų klaidų ir pripažino serbo pranašumą. Antrajame geime R. Berankis jau pirmavo 40:15, tačiau „break point‘o“ neužfiksavo ir serbas vėl įrodė savo pranašumą (2:0). Tiesa, lietuviui pavyko atsitiesti trečiajame geime, kurį laimėjo „sausai“ (2:1).

Serbas kitame geime įveikė R. Berankį, tačiau pastarasis atsitiesė penktajame (40:15) ir sušvelnino atsilikimą 2:3. Po to vėl sekė lietuvio duobė – R. Džokovičius laimėjo tris geimus iš eilės ir priartėjo prie pergalės šiame mače (6:2).

3 setas. Dar prieš prasidedant trečiajam setui R. Berankiui buvo atliktas nugaros masažas. Lietuvis mačo metu ne kartą susiėmė už apatinės nugaros dalies.

Trečiajame sete R. Berankis buvo bejėgis – nors ir N. Džokovičius nerodė ypač gero žaidimo, lietuvį akivaizdžiai kankino nugaros skausmai, kurie trukdė atlikti tiek gerus padavimus, tiek „įsijungti“ į žaidimą.

N. Džokovičius be vargo laimėjo keturis geimus iš eilės, tačiau R. Berankis apgynė savo garbę – penktajame geime 40:15 įveikė varžovą ir išvengė „sauso“ pralaimėjimo. Lietuviui pavyko laimėti ir septintąjį geimą, tačiau situacijos tai nebegelbėjo – pirmoji pasaulio raketė triumfavo 6:2.