Naujienų srautas

Sportas2016.01.06 10:19

R. Berankis po pergalės prieš „Top 30“ žaidėją: taip man nutinka nedažnai

Ričardas Berankis kartu su savo komanda ir aistruoliais džiaugiasi sėkmingai pasibaigusiu pirmuoju sezono maču. Geriausias Lietuvos tenisininkas akcentuoja, kad iki sėkmingos sezono pradžios dar toli, tačiau laimėti pirmą kovą Kataro turnyre prieš 29-ą pasaulio raketę Andreasą Seppį jam tikrai malonu. 

„Gerai sužaidžiau. Esu patenkintas savo žaidimu“, – iškart po dvikovos kalbėjo R.Berankis.

R. Berankis dar prieš dvikovą su A. Seppiu akcentavo savo gerą fizinį pasirengimą sezono pradžiai. Anot 25-erių metų lietuvio, pirmoje Kataro turnyro akistatoje būtent fizinė jėga labai daug prisidėjo prie galutinio rezultato.

„Manau, kad pergalę nulėmė ir fizinis pasirengimas, – atviravo R. Berankis. – Dvikovos metu fiziškai jaučiausi tikrai labai gerai. Buvau pajėgus žaisti ilgus taškus dideliu tempu. Manau, kad varžovas kartais nesuspėdavo, kartais neišlaikydavo, padarydavo lemiamą klaidą. Tai ir buvo, manau, tie esminiai epizodai, kurie nulėmė mačo baigtį.“

R. Berankis pirmame sezono mače turėjo net 19-a progų tašku laimėti Italijos tenisininko padavimų serijas ir pasinaudojo 7-iomis iš jų.

„Taip, break pointų metu tikrai padariau klaidų. Ir gal net neleistinų, bet ir jis gerai sužaidė. Taip ir išėjo su tais break pointais. Labiausiai gaila pirmųjų neišnaudotų galimybių, – prisimindamas kalbėjo R. Berankis. – Bet, jeigu neklystu, septynis kartus tuos taškus laimėjau. Tai irgi nėra mažai. Trečiam sete jau viskas klostėsi kaip ir neblogai. Gal kiek ir buvome privargę, bet tikrai jaučiausi užtikrintai.“

Dėl patekimo į Kataro turnyro ketvirtfinalį R.Berankis kovos su Andrejumi Kuznecovu. 24-erių metų Rusijos tenisininkas ATP klasifikacijoje užima 79-ą vietą. Šio mačo nugalėtojas gaus 45-is reitingo taškus ir kitame etape greičiausiai susitiks su penkta pasaulio rakete Rafaeliu Nadaliu.

A.Kuznecovas – lietuviui menkai pažįstamas varžovas.

„Esu su juo žaidęs, rodos, 2012-aisiais metais Vimbldono kvalifikacijoje, ir pralaimėjau. Daugiau lyg ir neteko žaisti. Gal kokius kelis kartus dar teko pasitreniruoti, bet, tiesą pasakius, irgi kažkaip nelabai prisimenu. Pirmame rate jis nugalėjo Maleką Jazirį. Geras žaidėjas“, – pasakojo lietuvis.

R. Berankis turės mažiau nei parą atgauti jėgas ir pasiruošti kitai akistatai. Trečiadienį apie 16-ą valandą Lietuvos laiku jis jau stos į naują kovą. R.Berankis įsitikinęs, kad laiko tikrai pakaks atsigauti po pirmo, daugiau nei dvi valandas trukusio, mačo.

„Jaučiuosi labai gerai. Pavyko nugalėti „Top 30“ žaidėją. Tai man pavyksta tikrai ne taip dažnai. Tai yra sezono pradžia. Džiaugiuosi“, – atviravo tenisininkas. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi