2020.10.01 06:49

NBA superfinalo starte – „Lakers“ dueto dominavimas ir į šipulius daužanti pergalė

LRT.lt2020.10.01 06:49

Orlande startavo NBA superfinalo serija, kurios pirmosios rungtynės turėjo nuvilti neutralius sirgalius, tačiau pradžiuginti Los Andželo „Lakers“. LeBrono Jameso ir Anthony Daviso duetas nukalė komandai triuškinančią pergalę prieš Majamio „Heat“ – 116:98 (31:28, 34:20, 28:19, 20:31).

Rungtynių pradžia „Heat“ ekipai nieko blogo nežadėjo, kai puikiai startavęs Jimmy Butleris bei Bamas Adebayo per pirmas 6 rungtynių minutes sukrovė komandai dvigubą pranašumą – 23:10.

Jae Crowderis pataikė pirmus tris savo tritaškius iš keturių, tačiau antrajame ketvirtyje iniciatyvą perėmė „Lakers“. Sužaidus septynias minutes Markieffas Morrisas tritaškiu pirmą kartą dviženklę persvarą jau suteikė „Lakers“ – 54:43.

Po pirmosios mačo dalies skirtumas tarp komandų dar nebuvo tragiškas – 65:48. Tačiau „Lakers“ nemažino apsukų ir trečiąjį ketvirtį pradėjo triuškinančiai. Trumpa atkarpa 11:0 sukrovė „Lakers“ net 29 taškų persvarą (54:83) ir pirmojo mačo nugalėtojas jau buvo aiškus.

Skaudžiausia „Heat“ ne pralaimėjimas, o traumos, kurias gavo net keli žaidėjai.

Komandos variklis Goranas Dragičius lygioje vietoje patyrė kairės pėdos traumą ir dar nesibaigus rungtynėms jam buvo daromas Rentgeno tyrimas. Slovėnas rungtynėse sužaidė tik 15 minučių.

Kiek vėliau po galingo kontakto su Dwightu Howardu traumą patyrė Bamas Adebayo, kuris irgi nebetęsė rungtynių. Tiesa, dar nesibaigus mačui komanda pranešė, kad po Rentgeno paaiškėjo, jog aukštaūgio peties trauma nėra rimta.

Rungtynių metu koją nikstelėjo ir Jimmy Butleris, tačiau jis galėjo tęsti mačą. Tiesa, „Heat“ lyderis po dar vieno pavojingo kontakto ketvirtojo kėlinuko pradžioje tiesiog sėdo ant suolo – komanda nenorėjo rizikuoti gynėjo sveikata.

A. Davisas ir L. Jamesas savo komandai surinko beveik pusę taškų, o Lebronas visų laikų NBA atkrintamųjų varžybų lyderių sąraše pagal pataikytus tritaškius aplenkė Klay`ų Thompsoną ir yra antras. Karalius yra pirmas pagal sužaistas minutes, pelnytus taškus, pasiektas pergales ir perimtus kamuolius.

Likus žaisti 8 minutes rungtynėse „Heat“ su atsarginiais žaidėjais priartėjo iki 71:99, tad Los Andželo ekipa negalėjo sau leisti ilsinti lyderių, A. Daviso ir L. Jameso. Majamio atsarginiai vis tiek užsispyrę bandė mažinti rezultatą ir likus žaisti pustrečios minutės Tyleris Herro prasiveržimu sumažino skirtumą iki 13-os – 96:109.

Tačiau tai buvo viskas. L. Jamesas galingu žaidimu baudos aikštelėje pelnė 4 taškus iš eilės ir neleido „Heat“ sukurti stebuklo.

„Lakers“ rungtynėse pataikė net 15 tritaškių (15/38, 40 proc.), tačiau įspūdigniausiai atrodo tolimi metimai pirmoje mačo dalyje – 11 taiklių iš 17-os. Kovą dėl atšokusių kamuolių „Lakers“ laimėjo net 54:36.

Antrosios NBA superfinalo rungtynės bus žaidžiamos naktį iš penktadienio į šeštadienį Lietuvos laiku.

„Lakers“: A. Davisas (11/21 metim., 9 atk. kam.) 34, L. Jamesas (9/17 metim., 13 atk. kam., 9 rez. perd.) 25, K. Caldwellas-Pope`as 13, D. Greenas 11, A. Caruso 10.

„Heat“: J. Butleris (8/13 metim.) 23, K. Nunnas (8/11 metim.) 18, T. Herro (2/8 trit.) 14, J. Crowderis (4/7 trit.) 12.