Sportas

2020.09.30 16:41

Pozityvūs ženklai: Armino Jasikonio būklė gerėja, galvojama apie budinimą iš komos

Paulius Cubera, LRT.lt2020.09.30 16:41

Sekmadienį į avariją pasaulio motokroso čempionate patekęs geriausias Lietuvos motokroso lenktynininkas Arminas Jasikonis vis dar yra dirbtinės komos būsenoje Italijoje, tačiau jo būklė gerėja, medikai mato pozityvių ženklų. Tai LRT.lt sakė Lietuvos motociklų sporto federacijos (LMSF) prezidentas Robertas Benediktavičius.

„Naujienos labai pozityvios, yra gerų požymių atsigavimo, viskas eina į gera. Tikimės, kad visi blogiausi dalykai yra praeityje. Šią savaitę, gal ryt, o gal poryt planuojama jį budinti iš komos ir žiūrėti, kaip jam pačiam seksis palaikyti gyvybines funkcijas.

Jis reaguoja į įvairius dirgiklius, atsirado refleksai. Šiandien gydytojai fiksuoja ryškų progresą į gerąją pusę, palyginus su tuo, kas buvo prieš dvi dienas. Sveikata po truputį gerėja, grįžinėja normalios gyvybinės funkcijos ir tai nuteikia pozityviai“, – LRT.lt sakė R. Benediktavičius.

A. Jasikonis medikų dėl galvos traumos į dirbtinę komą buvo panardintas iškart po avarijos motociklininkui atsidūrus ligoninėje. Ant galvos kritęs sportininkas susižeidė varžybų metu, jam į smegenis išsiliejo kraujas.

Tačiau gera naujiena ta, kad kiti gyvybiškai svarbūs organai nebuvo pažeisti, taip pat nėra užfiksuota itin pavojingų kaulų ar stuburo lūžių.

„Pirmasis medikų tikslas yra laikyti jį komoje, kad netintų smegenys ir gerėtų sveikata. Kai bus išvestas iš komos, bus sprendžiama, ką daryti toliau“, – sakė R. Benediktavičius.

Tiesa, jis pažymėjo, kad jokių prognozių dėl tolimesnio atsigavimo ir gijimo medikai dar nepateikia.

Antradienį internete ėmė plisti vaizdo įrašas, kuriame užfiksuota A. Jasikonio avarija trasoje. Matyti, kad lietuvis po aukšto šuolio ant žemės nusileido priekiniu ratu žemyn, tačiau nelaimingo šuolio pabaigos nematyti. R. Benediktavičius turi versija, kodėl galėjo įvykti nelaimė.

„Požymis yra, kad buvo smūgis į galinį ratą. Greičiausiai įvažiuota į duobę, jos trasoje susidaro nuo didelio akseleravimo ar stabdymo tramplino pradžioje. Gavus smūgį sportininkai dažniausiai akseleruodami ar stabdydami susitvarko su motociklo pozicija. Ko gero smūgis buvo labai didelis, kad Arminą vertė į priekį ir jis nusileido ant priekinio rato, kuris matomai krito į dar vieną duobę ir motociklas virto į priekį. Smūgis buvo didelis, greitis ten tikrai labai didelis“, – pasakojo R. Benediktavičius.

LMSF prezidentas užtikrino, kad teiks visą pagalbą A. Jasikonio šeimai, o motociklų sporto bendruomenės žmonės jau dabar nuolat klausinėja, kaip padėti šeimai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt