Sportas

2016.01.05 19:24

Sėkminga Dakaro diena lietuviams: Benediktas Vanagas – trisdešimtuke

15min.lt 2016.01.05 19:24

Lietuviai toliau sėkmingai šturmuoja Pietų Amerikos serpantinus, dykumas ir akmeningus kalnų kelius. Antradienį visi trys lietuviški ekipažai pradėjo 201 km ilgio greičio ruožą, o greičiausias greičio ruožo viduryje – Benedikto Vanago ir Sebastiano Rozwadowskio ekipažas.

Po dviejų kontrolės punktų (jų iš viso 4) B. Vanagas žengia 29-oje vietoje. Vaidotas Žala su Sauliumi Jurgelėnu užima 43-ią vietą, o Antanas Juknevičius su Mindaugu Slapšiu – 60-ą. Pastarasis ekipažas pačioje greičio ruožo pradžioje prarado kelias minutes laiko – spėjama, kad lenktynininkams teko keisti akmenuotose vietovėse prakirstą ratą.

Automobiliai

Automobilių įskaitos lyderiai jau finišavo. Sebastienas Loebas yra WRC legenda, bet pirmieji jo žingsniai Dakare rodo, kad prancūzas ketina įsirašyti savo vardą ir į šio maratono istoriją. Ne kaip dalyvio, o nugalėtojo. Kaip ir pirmadienį, taip ir antradienį S.Loebas nepaliko vilčių konkurentams – 201 km ilgio greičio ruožą jis įveikė per 2 val. 9 min. 39 sek. ir daugiau nei minute aplenkė ispaną Carlosą Sainzą. Pastarasis dviem sekundėmis buvo greitesnis už dukart Dakare nugalėjusį katarietį Nassetą al-Attiyah, o ketvirtas liko Ginielis de Villiersas.

Automobilių įskaitoje po trijų etapų lyderio pozicijoje dar labiau įsitvirtino S. Loebas, o antroje vietoje, preliminariais duomenimis, išliko G.de Villiersas.

Motociklai

Motociklų įskaitoje greičiausias buvo Joanas Barreda Bortas, trasoje užtrukęs 2 val. 30 min. 37 sek. Tai jau keturioliktoji jo pergalė Dakaro greičio ruože. Jos pakako, kad 2014-ųjų motociklų įskaitos nugalėtojas pakiltų į pirmąją vietą bendroje įskaitoje.

Antroje bendros įskaitos vietoje po 3 etapų išsilaikė slovakas Stefanas Svitko, o argentinietis Kevinas Benavidesas pakilo į trečiąją.

Keturračiai

Čia vyko itin atkakli kova: etape nugalėjęs Brianas Baragwanathas vos keturiomis sekundėmis aplenkė Ignacio Casale, o pirmaujančio pozicija keitėsi ne kartą. Trečias likęs Marcelo Medeirosas atsiliko daugiau nei dvejomis minutėmis nuo abiejų lyderių.

Keturračių vairuotojų įskaitoje Dakare po trijų etapų pirmauja I. Casale iš Čilės. Jis trasoje yra sugaišęs 7 val. ir 40 sek. B. Baragwanathas iš PAR atsilieka beveik 4 minutes, o brazilas M. Medeirosas – 7.

Sunkvežimiai

Sunkvežimių lenktynės baigėsi neprasidėjusios. Dėl pastovaus lietaus kai kurios trasos dalys yra paplautos ir nepravažiuojamos, tad pirmasis sunkvežimis, vairuojamas Hanso Stacey ir turėjęs startuoti 17.58 val., buvo sustabdytas. Sunkvežimiai antradienį lenktynių nepradės.