2020.09.30 18:39

Po pertraukos subyrėjęs „Lietkabelis“ Europos taurėje startavo skaudžiu pralaimėjimu

LRT.lt2020.09.30 18:39

Panevėžio „Lietkabelis“ pakiliai pradėjo pirmąsias naujojo Europos taurės sezono rungtynes, tačiau po pertraukos subyrėjo, trečiajame kėlinyje pelnė vos tris taškus ir namuose 61:76 (24:19, 11:17, 3:17, 21:21) turėjo pripažinti Bolonijos „Virtus“ komandos pranašumą.

Pirmąjį kėlinį jau pačioje jo pradžioje sustabdė techniniai sunkumai – kurį laiką tinkamai neveikė arenos švieslentė, tad ekipoms trumpam net buvo leista atnaujinti apšilimą, nors mačas jau buvo prasidėjęs.

Panašu, kad prie situacijos geriau prisitaikė šeimininkai – žaidimui prasitęsus panevėžiečiai, vedami Kyle`o Vinaleso, greitai atitrūko (11:3).

Panevėžio ekipa sąlygas diktavo ir toliau – Nenado Čanako auklėtiniai laikė pranašumą savo rankose, o pačioje kėlinio pabaigoje jis vėl išaugo iki 8 taškų (24:16).

Visgi kėlinį taikliu tritaškiu su sirena užbaigė Bolonijos ekipa ir po pirmojo kėlinio „Lietkabelio“ pranašumas siekė 5 taškus (24:19).

Antrasis kėlinys „Lietkabeliui“ jau prasidėjo sunkiau, Italijos krepšininkai supančiojo juos gynybos gniaužtuose ir kurį laiką neleido pelnyti taškų, patys savo progas išnaudodami.

Antroje kėlinio dalyje Panevėžio komanda prabudo, pradėjo atakas užbaigti sėkmingiau, tačiau įsivažiavę Bolonijos krepšininkai iniciatyvos nepaleido ir, įpusėjus rungtynėms, turėjo minimalią persvarą (36:35).

Trečiasis ketvirtis šeimininkams susiklostė tragiškai – Italijos komanda visiškai eliminavo Panevėžio klubo puolimą ir per visą kėlinį neleido „Lietkabeliui“ įmesti nė vieno metimo iš žaidimo.

Iš viso „Lietkabelis“ per kėlinį tik baudų metimais sukrapštė viso labo 3 taškus, o Italijos ekipa svečių arenoje jautėsi vis komfortabiliau, į krepšį siuntė vieną metimą po kito ir po trijų kėlinių situaciją jau valdė užtikrintai (53:38).

Ketvirtasis kėlinys jau buvo tik formalumas – nors panevėžiečiai pagaliau sugebėjo „atrišti“ krepšį ir pataikyti kelis metimus iš žaidimo, Italijos ekipa ir toliau užtikrintai valdė rungtynes, toliau siuntė vieną metimą po kito ir tik didino savo persvarą.

Likus žaisti mažiau nei keturias minutes ji siekė naują triuškinamą ribą (72:44). Per likusį laiką panevėžiečiai deficitą šiek tiek nukirpo, tačiau didesnės įtakos mačo baigčiai tai nebeturėjo.

„Lietkabelis“: Kyle‘as Vinalesas 20, Margiris Normantas 10, Erikas Venskus (2/2 trit.) ir Marinas Maričius po 8, Gabrielius Maldūnas 5 (6 atk. kam.).

„Virtus“: Awudu Abassas 19 (3/3 trit., 6/6 baudų), Amaras Alibegovičius ir Giampaolo Ricci po 12, Kyle‘as Weemsas 11, Amedeo Tessitori 9, Joshas Adamsas 8.