Sportas

2020.09.30 15:15

Derybų su „Barcelona“ užkulisius atskleidęs Jasikevičius: norėčiau turėti daugiau blogų vyrukų

LRT.lt2020.09.30 15:15

Prieš Eurolygos sezono pradžią „Barcelonos“ treneris Šarūnas Jasikevičius pasikalbėjo su vienu iš didžiausiu Ispanijos sporto dienraščiu „Mundo Deportivo“, su kuriuo pasidalino mintimis apie naują pradžią Barselonoje, komandą ir ateities planus.

Šį sezoną prie „Barcelonos“ krepšinio klubo vairo stojęs Š. Jasikevičius prisipažino, kad atėjimas į klubą nebuvo toks lengvas ir su klubo vadovybe detales lengvai suderinti pavyko tik šią vasarą.

„Per praėjusias vasaras įvyko daug pokalbių, abi pusės žinojo, kaip kita pusė nori dirbti, tačiau tikriausiai to nepavyko suderinti dėl skirtingų idėjų, galbūt dėl to, kad aš prašiau to, ko prašiau.

Šią vasarą net buvo keista, kaip greitai viskas išsisprendė. Aš kalbu apie 24 ar 48 valandas, per kurias paklausiau, ar tai ilgalaikis projektas, kaip mes dirbsime – viskas stojo į savo vietas po poros pasikalbėjimų su komandos vadovybe“, – teigė Š. Jasikevičius.

Treneris aiškino, kad vienas iš svarbiausių žingsnių pasirenkant kitą savo karjeros stotelę buvo galimybė ir toliau dirbti su pažįstamu trenerių štabu.

„Yra labai sunku iš naujo surinkti visą trenerių štabą ir tapti nauja šeima visiškai nuo pradžių. Mano trenerių štabas man yra labai svarbus, mes visi pažįstame vienas kitą ir žinome ką galime vienas kitam duoti. Nuo to momento, kai klubas patvirtino mano norą matyti man pažįstamus veidus, pasirinkimas buvo labai lengvas“, – interviu metu kalbėjo Š. Jasikevičius.

Kalbėdamas apie komandos komplektaciją, treneris neslėpė, kad Nicko Calatheso prisijungimas prie komandos buvo motyvuojantis faktorius, o ir likusi žaidėjų sudėtis atrodė itin tinkama: „Būnant treneriu, komanda niekada nebus 100 procentų sukomplektuota pagal trenerio norus. Tačiau didžiąja dalimi žaidėjų, kuriuos mes turime, aš labai džiaugiuosi ir manau, kad jie yra itin geri krepšininkai“.

Sklandant gandams apie tai, kad „Barcelonos“ komanda ieško papildymo sunkiojo krašto puolėjo ir centro pozicijoje, Š. Jasikevičius teigė, kad komandai reikia ieškoti ne naujo žaidėjo, kuris sustiprintų kažkurią poziciją aikštėje, o stiprinti savo sportinį ryžtą ir suprasti komandinio žaidimo svarbą.

„Šiai komandai nereikia ketvirtos pozicijos žaidėjo ar centro. Aš manau, kad mums trūksta žaidėjų, kurie labiau norėtų varžytis, mums trūksta charakterio. Šioje komandoje kiekvienas gali įmesti 20 taškų, bet mums trūksta krepšininkų, kurie nori kovoti ir tai daryti nuosekliai kiekvieną dieną.

Svarbu suprasti, kad vieną taškus mes vienas žaidėjas, o kitą dieną kitas. Aikštėje būtina pasitikėti vienas kitu, drąsiai dalintis kamuoliu, nes tai padės mums gerinti savo žaidimą. Taip pat, tai sukuria geresnę atmosferą komandoje – jei kamuolys gerai juda aikštėje visi lieka patenkinti. „Barcelonos“ žaidėjas turi žinoti, kad į aikštę jis nežengia pelnyti 20 taškų, o padėti savo komandai taip, kaip jis sugeba.

Komandai dar reikėtų žaidėjo su tvirtu charakteriu, o ne žaidėjo, kuris užpildytų kažkurią poziciją. Aš norėčiau komandoje turėti daugiau užsispyrusių blogų vyrukų, kurie kiekvieną naktį būtų pasiruošę kovoti varžybose, treniruotėse ir verstų pasitempti komandos draugus“, – atsakinėjo Š. Jasikevičius.

Treneris kalbėdamas apie ilgalaikius „Barcelonos“ žaidėjų kontraktus teigė, kad tokiais žaidėjais pasitiki jis ir komandos vadovybė ir tai leis kurti tęstinumą ir stabilumą komandos žaidime, o pergalės ateis su laiku.

„Tai, kad jie komandoje liks ilgą laiką turi ir pliusų ir minusų. Taip, galbūt rinkoje gali atsirasti geresnių variantų, tačiau tie žaidėjai, kurie turi ilgalaikius kontraktus su Barselona, yra itin profesionalūs ir jų buvimas komandoje duos daug naudos ilgą laiką.

Laimėti visuomet yra svarbu, ypač Barselonoje, tačiau dabar aš stengiuosi sukurti pamatą ateičiai ir rezultatai nėra pats svarbiausiai dalykas. Be abejo, laimėjimai padės sukurti atmosferą komandoje, kuri padės dirbti, tačiau svarbiausia yra jausti, kad visa komanda tobulėja kiekvieną dieną.“

Kalbėdamas kitas Eurolygos komandas Š. Jasikevičius aiškiai įvardijo tas, kurias jis išsikiria kaip favorites: „Tos pačios kaip ir visada. Visų pirma, reikia pradėti nuo praėjusio sezono čempionės CSKA, kurią visuomet privalu gerbti. Tuomet yra „Anadolu Efes“ komanda, kurioje visi žaidėjai tiki savo treneriu ir aikštėje atiduoda visas jėgas. Be šių komandų yra Madridas, Milanas ir kitos pajėgios komandos“.