Sportas

2020.09.30 14:01

Valinskas tiki „Lietkabeliu“ prieš sezono startą Europos taurėje: spaudimą jaus varžovai

Rungtynes tiesiogiai transliuos LRT PLIUS
Rytis Kazlauskas, LRT.lt2020.09.30 14:01

Dviem skaudžiais pralaimėjimais sezoną Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) pradėjęs, o sekmadienį Kaune „Žalgirį“ patiesęs Panevėžio „Lietkabelio“ klubas ruošiasi naujam iššūkiui – pirmąjai dvikovai naujajame Europos taurės turnyro sezone. Trečiadienio vakarą Nenado Čanako auklėtiniai savų žiūrovų akivaizdoje susitiks su Aleksandro Džordževičiaus treniruojama Bolonijos „Virtus“ ekipa, neslepiančia ambicijų sugrįžti į Eurolygą.

Tiesioginę rungtynių tarp „Lietkabelio“ ir „Virtus“ transliaciją nuo 18:55 val. stebėkite tiesiogiai per LRT PLIUS kanalą ir portalą LRT.lt.

Tarpsezoniu sudėties atnaujingęs „Lietkabelis“ pirmajame oficialiame naujojo sezono išbandyme namuose pralaimėjo Prienų „Cbet“ (84:87), o antrajame ture Kėdainiuose turėjo pripažinti ir vietos „Nevėžio“ panašumą – 70:76.

Varžovams kamuolius dovanojęs ir savo žaidimo neradęs Panevėžio klubas susigriebė tada, kada maksimalios koncentrancijos reikėjo labiausiai – trečiojo turo dvikovoje Kaune didžiausiu skirtumu komandos istorijoje (72:61) buvo įveiktas „Žalgiris“.

Pergalės pamatus prieš „Žalgirį“ panevėžiečiams paklojo net 18 taškų skirtumu (29:11) laimėtas trečiasis rungtynių ketvirtis, kuriame siautėjo komandos naujokas Kyle`as Vinalesas, pelnęs 14 taškų, bei Paulius Valinskas, pridėjęs 7.

Patiesęs „Žalgirį“, „Lietkabelis“ ruošiasi išbandymui su „Virtus“ klubu, kuris dar praėjusiame sezone iki koronaviruso pandemijos žygiavo pirmoje vietoje Italijos krepšinio lygoje, o Europos taurėje savo kišenėje turėjo bilietą į ketvirtfinalio etapą.

Bolonijos ekipos gretose neabejotina žvaigždė Milošas Teodosičius dvikovoje Panevėžyje dėl praėjusį savaitgalį Italijos čemionate patirtos čiurnos traumos veikiausiai nepasirodys, tačiau ir be grėsmingojo serbo talento „Virtus“ gretose netrūksta.

„Lietkabelis“ į Europos taurės turnyro kovas sugrįš po dviejų FIBA čempionų lygoje praleistų sezonų.

Prieš laukiantį sugrįžimą ir dvikovą su „Virtus“ ekipa portalas LRT.lt pakalbino vieną panevėžiečių lyderių Paulių Valinską, kuris per pirmąsias trejas rungtynes LKL čempionate vidutiniškai rinko po 15,3 taško.

– Pauliau, kuo galima paaiškinti du pralaimėjimus naujojo LKL sezono pradžioje bei po to sekusią įspūdingą pergalę prieš „Žalgirį“?

– Kaip ir kaip banaliai skambėtų, pralaimėjome dvejas rungtynes, nes nesugebėjome tinkamai nusiteikti. Galvojome, kad viskas bus lengviau, o pergales turėjome iškovoti. Esame stipresnė komanda. Tiesiog nepadarydavome paprastų dalykų: laiku negrįšdavome į gynybą, neapsigindavome vienas prieš vieną, nenusiimdavome kamuolių.

Varžovai mus taip stipriai baudė, kad mes tiesiog patyrėme nesėkmes. Per visą savaitę mes net netaisėme taktinių krepšinio dalykų. Reikėjo tiesiog padaryti tai, ką turime, po tokio šalto dušo. Kalbėjomės tarpusavyje, buvo daug pokalbių ir kaip matome – dvikovoje su „Žalgiriu“ tai padėjo.

– Kokia buvo trenerio reakcija po pralaimėjimų?

– Treneris, žinoma, buvo ir griežtesnis, buvo ir pokalbių. Žiūrėjome ir vaizdo įrašus, kaip mes patys iš šono atrodėme. Kai žadi, gali atrodyti, kad vaizdas aikštėje neblogas, bet po įrašo peržiūros supranti, jog nerodėme savo krepšinio. Komanda savyje pajautė, kad nori atrodyti ir žaisti geriau, šiam sezonui turime didelių tikslų. Tikiuosi, kad nuo šito taško galėsime atsispirti.

– Ar toks „Lietkabelis“, koks jis buvo trečiajame kėlinyje dvikovoje su „Žalgiriu“, gali būti ir viso sezono metu?

– Tikiuosi. Aišku, nebus taip, kad per kiekvienerias rungtynes kaip dvikovoje su „Žalgiriu“ per vieną ketvirtį pataikysime 7 tritaškius. Manau, kad esame solidi komanda. Tikiuosi, kad bent jau iš psichologinės pusės demonstruosime tokį žaidimą, kokį ir susitikime su „Žalgiriu“. Reikia būti užsivedusiems. Kaip seksis pataikyti, dar žiūrėsime, bet tikiuosi, kad tai yra tas „Lietkabelis“, kurį norime matyti šiais metais.

– Galima nesunkiai įsivaizduoti, kad trenerių štabas iškart liepė pamiršti pergalę prieš kauniečius?

– Šį sezoną turime po 2 rungtynes per savaitę, todėl nėra, kada laiko galvoti apie skambias pergales. Jau po kelių dienų tave gali skaudžiai nubausti kitas varžovas. Pergalę prieš „Žalgirį“ turime kuo greičiau pamiršti.

– Panevėžyje pradedate trečią sezoną, esate žaidęs su čia rungtyniavusiais skirtingais atakų organizatoriais. Kuo išsiskiria „Lietkabelio“ naujokas Kyle`as Vinalesas?

– Su Kendricku Brownu man neteko žaisti praėjusiame sezone, bet žinojau jo žaidimą. Rungtyniavau ir su Vaidu Kariniausku, Ike`u Iroegbu ar Jamaru Wilsonu. Kaip bebūtų, K. Vinalesas yra tikrai labai talentingas puolimo žaidėjas. Jis yra greitas ir atletiškas.

K. Vinalesas pirmiausia pavojų kelia puolime pats ir nori užbagti atakas, o vėliau ieško komandos draugų. Prie kiekvieno komandos draugo reikia pripasti, bet ir jis pradeda suprasti visą trenerio sistemą ir einame į priekį. Manau, kad susižaisime dar labiau.

– Kokį įspūdį jums palieka komandos sportinė forma?

– Kas liečia mūsų formą, manau, kad esame geros sportinės formos. Aišku, kad susižaidimo tikrai trūksta. Viską parodo, kad pralaimėjome dvejas pirmąsias rungtynes, o vėliau nugalėjome „Žalgirį“. Tai rodo, kad bangavimų yra, bet svarbiausia, jog komandoje yra visi kiti geri žmonės. Su visais labai lengva sutarti. Taisytinų dalykų yra daug. Nesame optimaliausioje formoje, bet bandome išspausti, ką galime.

– Po išbandymo su „Žalgiriu“ laukia akistata su viena stipriausių Europos taurės turnyro komandų – Bolonijos „Virtus“. Kokius pagrindinus akcentus dedate prieš dvikovą su Italijos klubu?

– Pirmiausia, žiūrime į save, nes nuo mūsų priklausys labai daug. Jeigu žaisime taip užsivedę kaip rungtynėse Kaune, tai viskas bus tikrai lengviau. „Virtus“ turi daug talentingų žaidėjų. Labai daug „Virtus“ sėkmės priklauso nuo Milošo Teodosičiaus, tačiau dabar nėra aišku, ar jis galės komandai padėti rungtynėse su mumis. Su juo komanda vienokia, be jo – kitokia. Ruošiamės labai stipriai, analizuojame jų žaidime. Jie gali žaisti įvairų krepšinį – tiek atakuojamąjį, tiek gynybinį. Tai – labai solidi komanda.

– Kartu su Nenadu Čanaku pradedate jau trečiąjį sezoną Panevėžio „Lietkabelio“ getose bei demonstruojate gerą žaidimą. Ar tai signalas, kad jaučiatės turintis tvirtas pozicijas komandoje?

– Į statistiką bandau žiūrėti kuo mažiau. Su treneriu dirbu jau beveik pilną trečią sezoną. Žinau, ko jis iš manęs nori ir stengiuosi pateisinti jo lūkesčius. Šiais metais norėjosi nuo pat sezono pradžios būti pasiruošusiam, o nesiblaškyti kaip buvo praėjusio sezono pradžioje. Žinojau, ko tikėtis.

– Dar prieš startą Europos taurės turnyre „Lietkabelis“ vadinamas C grupės autsaideriu. Ar toks „iš anksto nurašytųjų“ statusas prideda didesnės motyvacijos?

– Visi mus nurašo prieš Europos taurės turnyro startą. Spaudimas, aišku, yra kitoms komandoms, nes jos privalo prieš mus laimėti. Mes esame tie, kurie bandys įrodyti, kad esame solidi komanda.

Mane į priekį varo mintis ir noras įrodyti, kad esu geras žaidėjas bei rungtyniauju geroje komandoje. Tos mintys varo į priekį. Tai – papildoma motyvacija, kai tave nurašo aplinkiniai. „Žalgiris“ ir „Virtus“ privalo laimėti, jie jaučia spaudimą.