Sportas

2016.01.05 11:14

Didžioji dauguma futbolo asociacijų viešai neatsiskaito už savo veiklą

BNS2016.01.05 11:14

Keturios iš penkių futbolo asociacijų (80 proc.) neviešina finansinių ataskaitų, o aštuonios–devynios iš dešimties (85 proc.) nepateikia savo veiklos ataskaitos, rodo „Transparency International“ atliktas futbolo organizacijų atskaitingumo tyrimas. Lietuvos futbolo federacija tenkina minimalius atskaitingumo standartus, tačiau viešai nedeklaruoja savo vertybių ir etikos normų.

Tyrime vertinta, ar Tarptautinę futbolo federaciją (FIFA) sudarančios šešios futbolo konfederacijos ir 209 nacionalinės futbolo asociacijos narės viešai skelbia savo finansus, veiklos statutus, veiklos ataskaitas bei etikos kodeksus.

Lietuvos futbolo federacija (LFF) teigiamai įvertinta trijose kategorijose iš keturių galimų – jos svetainėje nerasta informacijos apie etikos kodeksą. Latvijos futbolo asociacija surinko visus galimus taškus, tuo metu Estijos futbolo asociacija viešina tik veiklos statutą.

Tuo metu nė viena pasaulio futbolo konfederacija netenkina net minimalių informacijos viešumo reikalavimų.

Atskaitingiausios buvo Jungtinės Karalystės, Kanados, Danijos, Vengrijos, Islandijos, Italijos, Japonijos, Latvijos, Naujosios Zelandijos, Šiaurės Airijos, Airijos, Norvegijos, Portugalijos ir Švedijos futbolo asociacijos. Jos geriausiai informuoja žmones apie tai, ką veikia, kam išleidžia savo pinigus bei kokiomis vertybėmis vadovaujasi.

Mažiausiai atskaitingos – Madagaskaro, Fidžio, Haičio, Maldyvų salų, Libijos, Mozambiko ir Nigerijos futbolo asociacijos.

„Transparency International“ vertino, kiek atskaitingos yra šešios futbolo konfederacijos (Azijos futbolo konfederacija, Afrikos futbolo konfederacija, Pietų Amerikos futbolo konfederacija, Šiaurės, Centrinės Amerikos ir Karibų asociacijų futbolo konfederacija, Okeanijos futbolo konfederacija bei Europos futbolo federacijų asociacija) ir 209 nacionalinės asociacijos.

„Transparency International“ organizacijų interneto svetainėse skelbiamą informaciją vertino 2015 m. rugsėjo – lapkričio mėn. Atlikti įvertinimai buvo siųsti visoms organizacijoms, jos turėjo galimybę peržiūrėti duomenis ir, esant būtinybei, juos patikslinti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.