Sportas

2016.01.04 22:51

Dakaro ralio starte – netikėtumai: naujokas greičiausias tarp lietuvių

DELFI.lt2016.01.04 22:51

Po avarijos sustabdyto prologo ir dėl prastų oro sąlygų atšaukto pirmo etapo pirmadienį Dakaro ralio karavanas pagaliau pasileido į tikras lenktynes. Sėkmingiausiai iš lietuvių jos prasidėjo debiutantui Vaidotui Žalai, aplenkusiam tiek Antaną Juknevičių, tiek incidentą patyrusį Benediktą Vanagą.

Pirmą kartą Dakaro ralyje dalyvaujantis Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno duetas („Seat Leon Dakar“) startavo tik 81-as, bet iki antro kontrolės punkto (iš aštuonių) sugebėjo pašokti į 47-ą vietą.

Iškovotų pozicijų V. Žala neapleido iki finišo, kuriame, preliminariais duomenimis, užėmė 42 vietą ir buvo greičiausias tarp tautiečių. 

A. Juknevičius ir Mindaugas Slapšys („Toyota Hilux Overdrive“), kurie į greičio ruožą pajudėjo 55-i, taip pat po truputį stūmėsi į priekį. Negalutiniais duomenimis, distanciją ekipažas užbaigė 43-ias – vos 2 sekundes atsilikęs nuo V. Žalos.

Tuo metu B. Vanagas ir lenkas Sebastianas Rozwadowskis („Toyota Hilux Overdrive“), startavę 36-i, jau pačioje pradžioje šovė į 27-ą vietą. Bet kitoje trasos atkarpoje B. Vanagas išbarstė pusvalandį ir praleido ne vieną dešimtį konkurentų.

Vilnietis avariją patyrė ir automobilį apgadino, kuomet mėgino išvengti trasoje atsiradusios karvės. Tęsti lenktynes jam teko be priekinio stiklo. 

Po incidento B. Vanagas buvo nusiritęs net į 88 vietą, bet iki finišo sugebėjo ją pagerinti. Lietuvis turėtų patekti į septintą dešimtuką, tačiau tiksli jo vieta paaiškės, kuomet greičio ruožą užbaigs vėliau startavę sportininkai.

O nugalėtojo laurais pasipuošė naujokas – devyniskart pasaulio ralio čempionatų (WRC) karalius Sebastianas Loebas. 41-erių prancūzas neeilinius savo sugebėjimus patvirtino vos įkėlęs koją į dykumų maratonus, kadangi jam pirmadienio Dakaro ralio etapas buvo pirmasis karjeroje. „Peugeot“ pilotuojanti gyva automobilių sporto legenda pirmavo nuo pradžios iki pabaigos ir trasoje tesugaišo 3 val. 45 min. 46 sek.

Puikią dieną „Peugeot“ komandai dar labiau pasaldino antrą vietą užėmusio S. Loebo tautiečio Stephane'o Peterhanselio sėkmė. 11 kartų (5 – su automobiliu) Dakaro ralį laimėjęs patyręs vilkas užėmė antrą vietą, atsilikęs 2 min. 23 sek. 

Dar 15 sek. lėtesnis buvo ir trečią vietą užėmė rusas Vladimiras Vasiljevas („Toyota“), o greičiausiu iš favoritais laikomų „Mini“ pilotų tapo dar vienas naujokas iš WRC – suomis Mikko Hirvonenas, kuris tenkinosi penkta vieta.

V. Žala lyderiui pralaimėjo 42 min. 58 sek., A. Juknevičius – 43 min., B. Vanagas – 1 val. 9 sek. Per dieną automobilių įskaitos dalyviai iš viso nuvažiavo beveik 850 km iš Vilja Karlos Paso į Termas Rio Hondą Argentinoje. Bet dėl trasą suniokojusių liūčių greičio ruožas buvo sutrumpintas nuo 510 iki 387 km.

Motociklų įskaitoje pirmadienį greičiausias buvo australas Toby Price'as (KTM). 354 km ilgio greičio ruožą įveikęs per 3 val. 46 min. 24 sek., jis 20 sekundžių aplenkė portugalą Rubeną Faria („Husqvarna“) ir tapo lyderiu bendrojoje įskaitoje. 

Trečioje pozicijoje finišavo slovakas Štefanas Svitko (KTM), nuo nugalėtojo atsilikęs 1 min. 28 sek.

Tarp keturračių vairuotojų nepralenkiamas buvo čilietis Ignacio Casale („Yamaha“). 2014 metų čempionas kone keturiomis minutėmis pranoko Brianą Baragwanathą iš Pietų Afrikos („Yamaha“) ir dukart nugalėtoju tapusį argentinietį Alejandro Patronelli („Yamaha“).

Įdomu, kad visą geriausių dešimtuką okupavę „Yamaha“ techniką pasikinkę lenktynininkai.

Antradienį trečiame Dakaro ralio etape lenktynininkų laukia 977 km kelionė iš Termas Rio Hondo į San Salvador de Chuchujų, kurios 314 km turėtų sudaryti greičio ruožas.

Primename, kad šeštadienį prasidėjusiame 37-ajame Dakaro ralyje startavo 136 motociklininkai, 111 automobilių ekipažų, 45 keturračių vairuotojai ir 55 sunkvežimių komandos. Argentinos ir Bolivijos teritorijoje ralio karavanas turės sukarti per 9 tūkst. km, kol sausio 16 d. pasieks finišą Rosarijuje (Argentina).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.