Sportas

2020.09.29 14:32

Prakeiksmas įveiktas: lietaus sujauktoje dvikovoje Bolivijos sportininką įveikęs Berankis dar sykį susitiks su Džokovičiumi

atnaujinta 18:55
LRT.lt2020.09.29 14:32

Prancūzijoje prasidėjusiame 2020 m. „French Open“ turnyre pergalingai startavo Ričardas Berankis (ATP-66). Per savo karjerą nė karto nelaimėjęs susitikimo „Rolland Garros“ kortuose, lietuvis prakeiksmą nutraukė ir pirmą kartą karjeroje žengė į kitą šių varžybų etapą.

Lietuvis po atkaklios ir dvi su puse valandos trukusios kovos 6-1, 6-4, 6-4 nugalėjo Bolivijos sportininką Hugo Dellieną (ATP-104).

Ant grunto šiame turnyre R. Berankis pirmajame rate buvo žaidęs 2013-aisiais bei kasmet nuo 2015 iki 2019 m., tačiau nė karto nelaimėjo mačo. Visgi šį kartą ši liūdna serija buvo nutraukta.

Pirmą setą lietuvis pradėjo dominuojančiu pasirodymu ir greitai atitrūko 5-0, tačiau tada savo žodį tarė stichija – pradėjęs pliaupti lietus sustabdė mačą ir atletai į kortą grįžo tik praėjus maždaug pusantros valandos.

Lietuvis pirmajame sete darbą užbaigė sėkmingai, o antrasis tapo tikru nervų kartu – ten pirmaujantis sportininkas keitėsi net kelis kartus, tačiau sėkmingai seto pabaigą sužaidęs lietuvis laimėjo jį 6-4 ir taip priartėjo prie pergalės.

Trečiajame sete lietuvis praktiškai viso seto metu vėl išlaikė kontrolę savo rankose ir, ganėtinai ramiai užbaigęs darbą, žengė į kitą varžybų etapą.

Kitame varžybų etape R. Berankis susitiks su geriausiu pasaulio tenisininku Novaku Džokovičiumi, kuris be didesnių bėdų 6-0, 6-2, 6-3 nugalėjo švedą Mikaelį Ymerą.

Lietuvis su serbu jau kovėsi turnyre JAV rugpjūčio mėnesį, tada N. Džokovičius laimėjo 2-0.

Mačo eiga:

18:27: Trečiąjį setą R. Berankis pradėjo pralaimėdamas pirmąjį geimą, tačiau netrukus laimėjo tiek savo, tiek ir varžovo padavimus bei išsiveržė į priekį (2-1).

R. Berankis pirmauja 2-0.

18:15: Prieš dešimtąjį geimą Bolivijos sportininkui prireikė medicininės pagalbos, visgi vėliau jis į kortą grįžo, tačiau lietuviui rimčiau nepasipriešino. R. Berankis laimėjo setą 6-4 ir bendroje įskaitoje atsidūrė per setą nuo pergalės (2-0).

18:03: Lietuvis itin sparčiai laimėjo kitus du geimus, perlaužė mačą į savo pusę ir taip priartėjo prie pergalės antrame sete (5-4).

17:57: Kituose dviejuose geimuose abu žaidėjai apgynė savo padavimus, tad R. Berankis ir toliau turėjo vytis varžovą (3-4).

17:38: Įspūdingai susiklostė penktasis seto geimas, kuriame abu sportininkai buvo susikūrę geras galimybes išplėšti tašką. Visgi geriau tai pavyko Bolivijos tenisininkui, kuris galų gale iškovojo tašką ir sete išsiveržė į priekį (3-2).

17:15: Antrąjį setą lietuvis pradėjo pralaimėtu geimu, tačiau netrukus grąžino pusiausvyrą. Visgi trečiame geime pranašumą įrodė varžovas, taip išsiveržęs į priekį (2-1).

Lietuvis priekyje 1-0.

16:59: Mačas po daugiau nei pusantros valandos buvo pratęstas, pirmąjį geimą po jo lietuvis pralaimėjo, tačiau išlaikė persvarą, o laimėjęs kitą geimą laimėjo ir pirmą setą (6-1).

15:20: Ričardas laimėjo ir penktąjį geimą, jau pirmavo 5-0, tačiau mačą nutraukė lietus, jis sustabdytas.

15:05: R. Berankis ir toliau dominavo mače. Laimėjęs savo padavimą netrukus jis dar kartą laimėjo boliviečio padavimų seriją ir pirmavo jau 4-0. Iki šios akimirkos lietuvis jau buvo laimėjęs 11 winnerių.

14:40: R. Berankio mačo pradžia pozityvi. Lietuvis padavinėjo kamuoliuką, išsiveržė į priekį 40:15, tačiau leido varžovui priartėti ir net pasiekti breake pointą. Vis dėlto Ričardas atsilaikė ir iškovojo pirmąjį tašką šių metų tunyre. Netrukus lietuvis laimėjo ir antrą tašką, atimdamas varžovo padaimą – 2-0.