Sportas

2020.09.29 07:06

Į NBA finalą „Clippers“ neatvedęs Docas Riversas liko be darbo

LRT.lt2020.09.29 07:06

Vienas ilgiausiai viename NBA klube dirbančių trenerių Glennas Antonas „Docas“ Riversas neteko darbo, kai Los Andželo „Clippers“ ekipa pra;aimėjo Vakarų konferencijos pusfinalį Denverio „Nuggets“ krepšininkams.

58 metų D. Riverso ir „Clippers“ sutartis galiojo dar du sezonus, tačiau klubo savininkas Steve`as Ballmeris nusprendė, kad laikas pokyčiams. Klubas šį sprendimą komunikuoja kaip abipusį.

Reguliariajame sezone „Clippers“ iškovojo 49 pergales iš 72 galimų – tai buvo ketvirtas rezultatas Vakaruose.

Ekipa žengė iki konferencijos pusfinalio, jame pirmavo 3-1, tačiau galiausiai pralaimėjo „Nuggets“ ekipai. Visose trijose rungtynėse, kuriose Los Andželo ekipa galėjo uždaryti seriją, buvo išbarstyta dviženklė persvara.

Prieš sezoną „Clippers“ į komandą prisiviliojo NBA superžvaigždę Kawhi Leonardą, mainų būdu įsigijo Paulą George`ą. Iš tokios komandos buvo tikimasi kovos dėl čempionų titulo.

„Clippers“ treneriu D. Riversas tapo dar 2013 metais, su komanda iš viso žaidė 564 rungtynėse, pasiekė 356 pergales (63,1 proc. pergalių). Tai yra geriausias rezultatas „Clippers“ istorijoje. D. Riversui priklauso net penki iš septynių geriausių „Clippers“ sezonų istorijoje.

Vis dėlto D. Riversas į istoriją įsirašė ir kitaip. Jis tapo vieninteliu treneriu, triskart pralaimėjusiu atkrintamųjų seriją jo komandai pirmaujant 3-1. Tai jam nutiko 2003 m. treniruojant Orlando „Magic“, 2015 m. jau su „Clippers“ ir šiemet.

Per karjerą D. Riversas yra pasiekęs 943 pergales – tai 11-as geriausias rezultatas NBA istorijoje.

2000 m. treniruodamas „Magic“ jis buvo pripažintas NBA metų treneriu, 2008 m. su Bostono „Celtics“ iki šiol vienintelį kartą tapo NBA čempionu.