Sportas

2020.09.28 14:19

Įvertinimas: lietuvių ekipas baudęs norvegas sulaukė nacionalinės rinktinės kvietimo bei „AC Milan“ pasiūlymo

LRT.lt2020.09.28 14:19

20-metis Norvegijos futbolo talentas Jensas Petteris Hauge išgyvena svaiginantį laikotarpį – po to, kai Budės „Glimt“ komandai padėjo nužygiuoti iki trečiojo UEFA Europos lygos etapo, jo pavardė ėmė mirgėti ne tik šalies laikraščiuose, bet ir užsienio žiniasklaidoje.

Krašto puolėjo pozicijoje rungtyniaujantis futbolininkas sulaukė dvigubo įvertinimo – šį rytą jis pirmą kartą buvo pakviestas atstovauti Norvegijos vyrų rinktinei, o lyg to būtų nemaža, dar šią savaitę gali atsidurti ir legendiniame „AC Milan“ klube.

Su J. Hauge jau spėjo susipažinti ir Lietuvos futbolo gerbėjai – pirmajame Europos lygos atrankos etape jo atstovaujama „Glimt“ 6:1 sutriuškino „Kauno Žalgirį“. Du įvarčius pasiekė pats J. Hauge.

Kitame etape norvegams vėl atiteko lietuvių barjeras – dvikova su Vilniaus „Žalgiriu“. Pergalingame mače J. Hauge nepasižymėjo įvarčiu, tačiau nuolat kėlė pavojų kairiajame krašte.

Trečiajame etape „Glimt“ susigrūmė su pačiu „AC Milan“ klubu. Ši dvikova buvo pralaimėta rezultatu 2:3, tačiau J. Hauge ir čia spėjo palikti ryškų pėdsaką – rezultatyvus perdavimas bei fantastiško grožio įvartis.

Italijos žiniasklaida skelbia, kad iškart po šių rungtynių „AC Milan“ susisiekė su žaidėjo atstovais ir pradėjo kalbėtis dėl galimo persikėlimo.

Jaunasis žaidėjo, Italijos žurnalisto Gianluca Di Marzio duomenimis, yra sudominęs ir tokius klubus kaip „RB Leipzig“ bei „Manchester United“, tačiau pirmenybę vis tiek teikia madų sostinės ekipai.

Pats norvegas taip pat nebeslepia „AC Milan“ dėmesio: „Žinau, kad vyksta derybos. Jiems patiko tai, ką pamatė rungtynėse. Jie žaidžia futbolą, kuris man tikrai labai patinka. Tai labai įdomi galimybė ir aš ją rimtai apsvarstysiu.“

J. Hauge, įvairių šaltinių teigimu, turėtų kainuoti apie 6 mln. eurų.