Sportas

2020.09.28 10:49

Smegenų traumą patyręs Jasikonis vis dar komos būsenos, būklė sunki

atnaujinta 15.35
Paulius Cubera, LRT.lt2020.09.28 10:49

Geriausias Lietuvos motokroso lenktynininkas Arminas Jasikonis sekmadienį pasaulio čempionato varžybose Italijoje pateko į žiaurią avariją, po kurios neteko sąmonės ir atsidūrė Kremonos miesto ligoninėje. Kaip skelbia motokrosininko komanda, lietuvio būklė išlieka sunki.

Lietuvis važiavo devintajame pasaulio motokroso čempionato etape Italijoje, Lombardijos regione, krito nuo motociklo antrajame važiavime ir prarado sąmonę. Anot pranešimų Italijoje, jis į ligoninę išskraidintas sraigtasparniu.

Atnaujinta 15:30. Pozityvių naujienų apie A. Jasikonio būklę nėra. Komanda „Ice One racing“ savo feisbuko paskyroje praneša, kad smegenų traumą patyręs A. Jasikonis tebėra komos būsenos.

„Situacija yra labai rimta tiek jo šeimai, tiek komandai – tai labai sunkus metas. Po to, kai sekmadienį AJ buvo atskraidintas į ligoninę, jam buvo sukelta dirbtinė koma. Tai padaryta dėl patirtos smegenų traumos. Šiuo metu mes negalime nieko daugiau pasakyti – situacija yra labai sudėtinga ir rimta, galima tik laukti ir išlikti pozityviems. Jam suteikiama geriausia medicininė priežiūra, mes artimai bendraujame tiek su specialistais Italijoje, tiek su medikais Austrijoje. Ačiū visiems, kurie išreiškė rūpestį ir siunčia linkėjimus AJ“, – cituojamas lietuvio komandos vadovas Antti Pyrhonenas.

Atnaujinta 12:00. Kaip LRT.lt sakė LMSF generalinė sekretorė Giedrė Janušauskė, A. Jasikonis vis dar panardintas į dirbtinę komą. Tiesa, sportininkas tiek trasoje, tiek vėliau ligoninėje buvo gyvybingas. Dirbtinė koma reikalinga išsiaiškinti, kokio rimtumo traumą patyrė lietuvis. LMSF tikisi daugiau ir tikslesnės informacijos gauti po pietų, antroje dienos pusėje.

Atnaujinta 11:10. LRT.lt pasiekė informacija, kad lietuviui ligoninėje buvo sukelta dirbtinė koma, tačiau medikai dar nežino, kokio rimtumo traumą patyrė A. Jasikonis, ar nepažeisti gyvybiškai svarbūs organai. Optimizmo teikia žinia, kad per naktį A. Jasikonio būklė nepasikeitė, nepablogėjo. Geriausio Lietuvos motokroso meistro tėvas iš Lietuvos šį rytą išskrido į Italiją.

Varžybų nugalėtoju tapęs šveicaras Jeremy Seeweris po pergalės džiaugėsi, tačiau teigė, kad nors ir norėjo laimėti etapą, bet „ne tokiomis aplinkybėmis“.

„Mano mintys šiuo metu yra su AJ“, – teigė J. Seeweris.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt