Sportas

2016.01.02 21:00

Lietuviams oficialiai prasidėjo Dakaro ralis

ELTA2016.01.02 21:00

Argentinoje, Buenos Airėse, šeštadienį oficialiai prasidėjo 2016 metų Dakaro ralis. Pirmuoju varžybų akcentu tapo automobilių podiumas.

Stebint daugiatūkstantinei miniai, pirmoji iš lietuvių publikai prisistatė „General Financing-Autopaslauga by Pitlane“ komanda. Benedikto Vanago ir lenko Sebastiano Rozwadowskio ekipažas lenktyniaus 333 numeriu pažymėtu sportiniu „Toyota Hilux“ bolidu.

„Podiumas reiškia, kad varžybos oficialiai prasidėjo. Iki lenktynių pradžios visuomet yra labai daug veiksmo, pasiruošimo, nežinomybės, tačiau pervažiuoji per podiumą ir supranti, kad nuo šiol tavo gyvenimas suplanuotas minučių tikslumu pagal organizatorių grafiką“, – po pristatymo ceremonijos kalbėjo B. Vanagas.

Kiek vėliau ant podiumo užvažiavo ir Antanas Juknevičius su Mindaugu Slapšiu („Toyota Overdrive“) bei Dakaro naujokas Vaidotas Žala su Sauliumi Jurgelėnu („Seat Dakar“).

Iškart po podiumo lenktynininkai išvyko į įžanginį greičio ruožą. Prologo ilgumas, palyginus su būsimais greičio ruožais, kuklūs 11 kilometrų, tačiau sutaupytos sekundės šioje varžybų stadijoje itin svarbios – pagal užimtas pozicijas ekipažai kitą dieną startuos pirmajame greičio ruože.

Praėjusiais metais Dakaro ralyje B. Vanagas privačių komandų įskaitoje iškovojo pirmąją vietą, o bendroje įskaitoje lenktynes baigė 24-oje pozicijoje. Tai buvo geriausi visų laikų Lietuvos rezultatai sudėtingiausiose planetos lenktynėse.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt