2020.09.27 19:09

Pirmoji sensacija LKL: puolime klimpęs „Žalgiris“ namuose krito prieš „Lietkabelį“

LRT.lt2020.09.27 19:09

Lietuvos krepšinio lygoje užfiksuota pirma sensacija – itin blankias rungtynes sužaidęs Kauno „Žalgiris“ (2-1) savo žiūrovų akivaizdoje 61:72 (19:13, 17:20, 11:29, 14:10) turėjo pripažinti Panevėžio „Lietkabelio“ (1-2) pranašumą ir patyrė pirmą nesėkmę sezone.

Abiems ekipoms tai buvo generalinės repeticijos prieš startus Europoje – Panevėžio ekipa trečiadienį startuos Europos taurėje, kauniečiai ketvirtadienį pradės savo Eurolygos sezoną.

Nuo pat pirmųjų mačo minučių atrodė, kad „Lietkabelio“ laukia ilgas vakaras – šeimininkai į krepšį siuntė vieną taiklų metimą po kito ir gana anksti atitrūko 14:5.

Visgi panevėžiečiai pamažu grįžo į žaidimą, o prie to labiausiai prisidėjo po keitimo į aikštę žengę krepšininkai – Gabrielius Maldūnas, Jokūbas Gintvainis ir Margiris Normantas.

Daugiausiai jų pastangomis svečiai antro kėlinio pradžioje ne tik pavijo, bet ir aplenkė šalies čempionus (20:19).

View this post on Instagram

@maldunas airlines 🛫 #ShowMustGoOn #betsafeLKL

A post shared by Betsafe LKL (@betsafelkl) on

Kauniečiai ir per likusią kėlinio dalį krito į tam tikrą duobelę, sunkiai rinko taškus, tačiau ketvirčio pabaigoje pataikė kelis svarbius metimus ir ilsėtis išėjo pirmaudami 36:33.

Po pertraukos „Lietkabelis“ į aikštę išėjo nusiteikęs įrodyti, kad nusiteikę yra kautis tik dėl pergalės – nuo pat trečio kėlinio pradžios Nenado Čanako auklėtiniai solidžiai atrodė gynyboje, realizavo savo metimus ir netrukus atitrūko rekordine jiems persvara – 45:39.

Apsukų svečiai nemažino ir netrukus jų pranašumas, po Pauliaus Valinsko tolimo metimo, pasiekė naują rekordinę ribą – 52:45.

Tačiau ir tai dar nebuvo viskas. Panevėžiečiai itin pakiliai sužaidė trečiojo kėlinio pabaigą, vieną po kito pasiuntė tris tolimus metimus ir prieš paskutines dešimt minučių jau pirmavo solidžia 15 taškų persvara (62:47).

Situacija ženkliai nesikeitė ir ketvirtojo kėlinio pradžioje, kauniečiai ir toliau turėjo vytis varžovus (50:66). Du iš eilės metimus pataikė Steve`as Vasturia ir žalgiriečiai pradėjo artėti (54:66). Tačiau vėliau šeimininkai puolime strigo, o Pauliaus Valinsko tritaškis, likus žaisti mažiau nei dvi minutes, iš esmės garantavo panevėžiečių pergalę (69:56).

Per likusį laiką kauniečiai nebeišsigelbėjo ir, sužaidę vienas nerezultatyviausių pastarųjų metų rungtynių, turėjo pripažinti svečių ekipos pranašumą.

„Lietkabelis“: Kyle'as Vinalesas 24 (6 rez. perd.), Paulius Valinskas 13, Margiris Normantas 10, Gabrielius Maldūnas 9 (6 atk. kam.), Erikas Venskus, Marinas Maričius, Gytis Masiulis (6 atk. kam.) ir Vytenis Lipkevičius – po 3.

„Žalgiris“: Augustine’as Rubitas 11, Joffrey Lauvergne’as 10, Steve’as Vasturia 9 (1/5 trit.), Thomasas Walkupas ir Marius Grigonis (1/6 trit.) – po 7, Artūras Milaknis 5.