Sportas

2020.09.27 09:09

UFC 253: galingi nokautai ir abejonių nepalikusi čempiono pergalė

Martynas Nesavas, LRT.lt2020.09.27 09:09

UFC 253 turnyre Abu Dabyje titulinės kovos žiūrovams pateikė du techninius nokautus ir vieną naują čempioną. Pussunkio svorio kategorijoje UFC čempionu tapo Janas Blachowiczius (27–8–0), kuris antrajame raunde privertė ringo teisėją nutraukti dvikovą ir techniniu nokautu įveikė favoritu laikytą Dominicką Reyesą (12–2–0). Pagrindinėje vakaro kovoje Israelis Adesanya (20–0–0) techniniu nokautu nugalėjo Paulo Costą (13–1–0) ir apgynė vidutinio svorio kategorijos čempiono diržą.

Pussunkio svorio kategorijos titulinėje kovoje pirmasis raundas neparodė nei vieno iš kovotojų absoliutaus pranašumo – D. Reyesas daugiau laikėsi ilgesnės distancijos, išnaudojo smūgius rankomis, o J. Blachowiczius stengėsi mažinti atstumą kombinacijomis ir pataikė keletą itin stiprių spyrių į amerikiečio korpusą, po kurių pastarojo šoną papuošė stambi kraujosruva.

Antrasis raundas žiūrovams parodė panašų kovos tempą, tačiau jo viduryje kova pasikeitė drastiškai – Lenkijos kovotojas atliko tikslią smūgių kombinaciją rankomis, po kurios D. Reyesas buvo akivaizdžiai sužeistas, pradėjo linkti jo keliai, o tai pamatęs J. Blachowiczius iškart puolė savo priešininką, parbloškė jį ant oktagono grindų ir privertė ringo teisėją nutraukti dvikovą.

Diržą iškovojęs J. Blachowiczius tapo trečiuoju žmogumi nuo 2011 metų iškovojusiu UFC pussunkio svorio kategorijos diržą. Iki tol tai buvo padarę tik Jonas Jonesas ir Danielis Cormier.

Pagrindinė vakaro kova tikriausiai buvo kitokia nei tikėjosi UFC sporto gerbėjai, nes Paulo Costa buvo žymiai atsargesnis ir neįprastai pasyvus, o I. Adesanya dažniau buvo tas, kuris rengdavo atakas oktagone.

Pirmajame raunde galėjome pamatyti, kad P. Costa pakeitė savo įprastą kovos taktiką, aktyviai nespaudė I. Adesanyos nuo pirmųjų sekundžių, stengėsi išlaukti ir ieškoti progų apgaulingais judesiais, o I. Adesanya itin tiksliai ir metodiškai atliko spyrius į varžovo kojas, norėdamas sulėtinti brazilą.

Antrajame raunde I. Adesanya laikėsi savo taktikos ir toliau spyriais atakavo savo priešininko priekinę koją, kuri pasidarė stipriai raudona. Raundo viduryje I. Adesanyos spyris į P. Costos galvą prakirto pastarojo antakį ir dar labiau iš vėžių išmušė ir taip neįprastai sulėtėjusį brazilą. Po kelių akimirkų kontratakavęs I. Adesanya pataikė itin tikslų smūgį iš kairės rankos P. Costai į žandikaulį ir šis atsidūrė ant oktagono grindų. Prišokęs I. Adesanya netruko užbaigti kovos smūgiais parteryje ir apgynė savo UFC vidutinės svorio kategorijos diržą.

Tai buvo antroji titulo gynyba I. Adesanyai ir 15 nokautas oktagone, P. Costa patyrė pirmąjį pralaimėjimą.