2020.09.26 15:02

Įspūdinga: 20 taškų deficitą panaikinusi lietuviškoji „Parma“ mačo pabaigoje parbloškė CSKA

LRT.lt2020.09.26 15:02

Neįtikėtina drama naująjį Vieningosios lygos sezoną pradėjo net kelis lietuvius savo ekipoje turinti Permės „Parma“ ekipa. Kazio Makvyčio auklėtiniai pirmose sezono rungtynėse išvykoje ilgai atsilikinėjo, tačiau paskutiniame ketvirtyje surengė įspūdingą sugrįžimą ir mačo pabaigoje netikėtai 97:95 (25:26, 19:29, 17:26, 36:14) parbloškė Maskvos CSKA klubą.

Maskviečiams tai buvo pirmasis sezono pralaimėjimas, o Permės ekipai – pirmoji pergalė.

Abu Permės komandoje žaidžiantys lietuviai rungtynes pradėjo startinėje sudėtyje ir buvo pastebimi.

Adas Juškevičius per 15 minučių įmetė 11 taškų, atkovojo 3 kamuolius ir atliko tiek pat rezultatyvių perdavimų.

Eigirdas Žukauskas rungtyniavo beveik 28 minutes ir per tą laiką spėjo įmesti 10 taškų.

Dvikovos favoritai čia į priekį nurūko antrajame kėlinyje – pirmame kėlinyje svečiai atsilaikė, tačiau antrajame favoritai spurtavo ir į pertrauką jau išėjo turėdami dviženklę persvarą (55:44).

Po trečiojo ketvirčio CSKA persvara padidėjo dar labiau (81:61) ir atrodė, kad mačo baigtis iš esmės tapo aiški.

Tačiau Permės ekipa turėjo kitokių minčių ir paskutiniame ketvirtyje pradėjo sparčiai mažinti atsilikimą.

Šeimininkai neturėjo atsakymų į varžovų puolimą ir jų persvara tirpo akyse – vieną po kito metimus į krepšį siuntę „Parma“ krepšininkai paskutinę mačo minutę priartėjo per vieną taškelį (91:92).

Netrukus svečiai pataikė tritaškį ir po ilgos pertraukos išsiveržė į priekį (94:93).

Visgi jau kitoje atakoje iniciatyvos ėmėsi šeimininkų lyderis Mike`as Jamesas – amerikietis dvitaškiu vėl išvedė CSKA į priekį ir taip paliko varžovams vos keturias sekundes išsigelbėjimui (95:94).

Kaip parodė laikas, tų keturių sekundžių Permės krepšininkams pakako – Maksimas Grigorjevas šovė tritaškį ir taip nukalė savo komandos pergalę 97:95.

CSKA: Mike‘as Jamesas 31 (27 naud. bal.), Willas Clyburnas, Nikita Milutinovas 13.

„Parma“: Borisas Savovičius 18, Adas Juškevičius (1/2 dvit., 6/7 baudos), Mareks Mejeris ir Robertas Johnsonas po 11, Eigirdas Žukauskas ir Nikolajus Žmako po 10.