2020.09.25 21:59

Visiškas dominavimas: pasaulio rekordininkas Dohoje iškovojo 16-ąją pergalę iš eilės

LRT.lt2020.09.25 21:59

Švedų šuolininkas su kartimi ir neseniai pasaulio rekordą pagerinęs Armandas Duplantisas „Deimantinės lygos“ etape Dohoje dar sykį nugalėjo visus varžovus ir iškovojo jau 16-ąją savo pergalę iš eilės.

Šį kartą švedui pakako įveikti 5,82 metro aukštį ir tai garantavo jam pirmą vietą.

Tiesa, verta paminėti, kad antrą ir trečią vietas užėmę atletai taip pat peršoko į tokį pat aukštį iškeltą kartelę, tačiau jiems prireikė daugiau bandymų.

Antrą vietą užėmė Samas Kendricksas, trečią – Renaudas Lavillenie iš Prancūzijos.

Tai buvo paskutinis šio sezono „Deimantinės lygos“ etapas.

LRT.lt primena, kad 20-metis šuolininkas su kartimi iš Švedijos A. Duplantisas praėjusią savaitę pagerino net 26 metus gyvavusį ukrainiečio Sergejaus Bubkos rekordą (6,14 m), kuris taip pat buvo pasiektas varžybose Italijoje ir įveikė į 6,15 m aukštį iškeltą kartelę.

Deimantinės lygos varžybų etape Romoje A. Duplantisas rekordą pasiekė antruoju bandymu. Švedas vienintelis iš 7-ių šuolius atlikusių dalyvių bandė įveikti įveikti aukštesnę nei į 5,85 m aukštį iškeltą kartelę.

Šiais metais šuolių su kartimi superžvaigė jau buvo dukart pagerinusi uždarų patalpų rekordą. Glaze vasario mėnesį vykusiose varžybose A. Duplantisas peršoko į 6,18 m aukštį iškeltą kartelę ir pagerino sau pačiam priklausiusį rekordą (6,17 m).