Sportas

2020.09.25 10:55

Į Schillerio sistemą palankiai žiūrintis Milaknis: man ji patinka ir aš to neslepiu

Rytis Kazlauskas, LRT.lt2020.09.25 10:55

Kauno „Žalgirio“ snaiperis Artūras Milaknis kitą savaitę Eurolygos rungtynėse Pirėjuje su vietos „Olympiakos“ pradės jau 11-ąjį savo sezoną klubo gretose.

„Žalgirio“ kovas Eurolygoje nuo spalio 1-osios stebėkite tiesiogiai per LRT TELEVIZIJA ir portalą LRT.lt.

34-erių metų 196 cm krepšininko karjeros skiriamuoju ženklu tapo krepšio tinklelį skrodžiantys tolimi metimai. Naujojo vyriausiojo trenerio Martino Schillerio filosofijoje tritaškiai – ypač svarbus faktorius, o A. Milaknis laukia galimybės pademonstruoti savo rankos taiklumą Eurolygoje ir naujam specialistui.

Progą apšilti prie kovas stipriausiame Senojo žemyno turnyre A. Milaknis kartu su komanda turėjo ir Lietuvos krepšinio lygoje (LKL). Per dvi „Žalgirio“ pasiektas pergales veteranas ant parketo praleisdavo po 15 minučių, rinkdavo po 7,5 taško, o tritaškius metė 50 procentų tikslumu (5/10 metimų).

Panašių procentinių skaičių iš krepšininko nuolat tikisi „Žalgirio“ klubo sirgaliai, o A. Milaknis jų nenuvilia – per 10 sezonų, praleistų Eurolygoje, krepšininkas iš toli atakuoja bendru 42,2 proc. tikslumu.

Kaip bebūtų, A. Milaknis kaip ir kiti komandos draugai laukia, kokį žaidimą „Žalgiris“ demonstruos su M. Schilleriu – specialistu, kuris pakeitė klube 4,5 sezono vadovavusį Šarūną Jasikevičių.

„Faktas, po daugybės metu su vienu treneriu turi prisiderinti prie kito. Ne treneris derinasi prie žaidėjų, o žaidėjai prie trenerių. Buvome susigyvenę su treneriu Šarūnu. Žinojome, kaip viskas bus.

Dabar viskas yra nauja ir, atrodo, kad grįžti į areną ir rūbinę, niekas lyg ir nepasikeitę, bet tuo pačiu metu jauti pokyčius. Pasikeitė ir bendra tvarka, žaidimas. Vyksta natūralus procesas“, – apie pokyčius vyriausiojo trenerio poste „Žalgiryje“ su portalu LRT.lt kalbėjo A. Milaknis.

– Treneris Š. Jasikevičius turėjo ypač ryškias charakterio savybes. Kokį pamatėte Martiną Schillerį? Koks jis yra kaip žmogus?

– Nepabijokime pasakyti, kad M. Schilleris yra Š. Jasikevičiaus priešingybė. Jis – kitokia asmenybė ir turi kitą požiūrį į krepšinį, į bendravimą ir gyvenimą. Kiekvienas žmogus yra individualus ir lyginti būtų kvaila. Jie yra visiškai skirtingi. Šarūnas buvo Šarūnas, o Martinas yra Martinas.

– M. Schilleris „Žalgiryje“ bando įdiegti amerikietiško krepšinio filosofiją, papildytą europietiško žaidimo principais. Kaip jums pačiam iš šono atrodo toks „Žalgirio“ žaidimas?

– Faktas, kad krepšinis yra laisvesnis mūsų komandoje. Tam tikri niuansai tiek puolime, tiek gynyboje yra kitokie. Treneris skatina ir palaiko kiekvieną žaidėją, jeigu jis turi gerą galimybė ir yra laisvas, esame raginami atakuoti. Čia toks yra didžiausias ir esminis skirtumas puolime.

Gynyboje žaidžiame pagal kitą sistemą, kurią teks perprasti ir išmokti. Vėlgi tai užtruks laiko. Su Š. Jasikevičiaus sistema reikėjo daug laiko ir kantrybės, taip lygiai ir čia. Gal tik prieš Šaro reikėdavo daugiau išmokti naujokams, o dabar mokytis turi visa komanda.

– Tokioje sistemoje žaidėjai yra skatinami atakuoti. Galima teigti, kad tokiems snaiperiams kaip jūs, tai yra gera žinia, tiesa?

– Man patinka toks krepšinio stilius. Jis yra malonus žaisti. Tau tiesiog reikia bėgti ir ieškoti galimybių atsidengti bei mesti į krepšį. Man patinka ir aš to neslėpiu ir neslėpsiu.

– Yra neaiškumų dėl artėjančio sezono, kurie yra susiję su tuo, ar rungtynes galės stebėti sirgaliai. Ką jums, kaip patyrusiam žaidėjui, reiškia rungtyniavimas prie sirgalių, o ne tuščių tribūnų?

– Man neteko turėti daug oficialių rungtynių, kai rungtyniavome tuščioje arenoje. Turėjau gal tik vienerias tokias rungtynes. Žinoma, kad jausmas būtų ne tas. Tų emocijų ir viso to pojūčio tikrai truktų tuščioje arenoje.

Rungtynių kaina yra didelė, bet be žiūrovų viskas atrodytų lyg priešsezoniame mače ar draugiškame mače. Mums reikalingi žiūrovai, o žiūrovams reikalingas krepšinis. Manau, kad vieni be kitų negalime. Būtų labai liūdna rungtyniauti tuščiose arenose.

– Jeigu galėtumėte perduoti sirgaliams vieną žinutę dėl artėjančio sezono, kokia ji būtų?

– Visiems palinkėčiau, kad sezonas įvyktų ir jis būtų kiek įmanoma tokiomis sąlygomis, kokiomis turime. Kad bent galėtume turėti pusė galimos arenos su žiūrovais. Noriu pakviesti visus. Aišku, bilietų nėra tiek daug ir visi norintys netilps, bet mums tai būtų be galo smagu ir gera, jeigu sirgaliai ateitų. Palaikymas mums yra labai svarbus.